До Всесвітнього дня вишиванки у Києві оголосили переможців конкурсу #FashionПРОРИВ

Читайте також

Тупому парубкові загрожує “п’ятірка” за ґратами

У Києві затримали юнака, який запустив салют з вікна багатоповерхівки на Оболоні

На нас чекає справжня лавина подорожчань

З 1 червня тариф на електроенергію зріс до 4,32 гривні за кіловат-годину, що неминуче призведе до подорожчання товарів та послуг. Підвищення тарифів відіб'ється на вартості обслуговування багатоквартирних будинків та транспортних витрат, які підприємці перекладуть на споживачів.

Ще одна комунальна послуга зросте на 30%

Незабаром очікується значне зростання тарифів на водопостачання та водовідведення. Водоканали по всій країні вимагають перегляду вартості послуг, які не змінювалися вже кілька років.

Владі все замало

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль нещодавно зробив важливу заяву щодо нових тарифів на електроенергію. За його словами, новий тариф 4,32 грн/кВт-год, встановлений урядом, не покриває реальну ринкову вартість електроенергії, яка наразі становить 7−8 грн/кВт-год.

Коли відключатимуть світло у п”ятницю, 14 червня

У пʼятницю, 14 червня, по всій Україні обленерго будуть застосовувати графіки погодинних відключень з 18.00 до 22.00.

Поділитися

До Всесвітнього дня вишиванки у Києві оголосили До Всесвітнього дня вишиванки у Києві оголосили переможців конкурсу #FashionПРОРИВ, який щорічно проводить Fashion Globus Ukraine та Асоціація швейних училищ України.конкурсу #FashionПРОРИВ, який щорічно проводить Fashion Globus Ukraine та Асоціація швейних училищ України. Учасники з 53 спеціалізованих закладів професійно-технічної освіти представили свої колекції у двох номінаціях — ручна та машинна вишивка.

НАЦІОНАЛЬНИЙ КОД НА ПОЛОТНІ
Організатори конкурсу наголосили, що в сучасному світі, де тренди й технологічні досягнення галузей змінюються з шаленою швидкістю, вишивка є символом української нескореності, свободи і сили духу.

«Коли ми приймаємо у Києві делегації з різних країн, і знаємо, що багато хто з наших закордонних гостей цікавиться саме вишиванками — бо вони не тільки символ України, а й просто красиві. Тому промоція і підтримка наших студентів та учнів, що навчаються в сфері Fashion- індустрії дуже важлива, вони будуть створювати речі, які своєю чергою представлятимуть нашу країну», — розповіла під час церемонії нагородження переможців конкурсу начальниця Управління туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації Марина Радова.

Вперше конкурс провели у 2016 році, коли на Донбасі йшли бої з російськими окупантами, потім була пандемія коронавірусу, а далі і повномасштабне вторгнення. Проте учасників з року в рік ставало все більше, а цьогоріч свою колекцію для конкурсу підготували студенти Хмельницького національного університету. Учні та їхні наставники створювали колекції в екстремальних умовах, а також допомагали військовим, шили «розгрузки», плели маскувальні сітки.

Темою цьогорічного конкурсу стала «Українська вишивка — світовідчуття нації закодоване на полотні». Побачити ці колекції можна на сайті конкурсу, а окремі моделі представлені у просторі Арт Академії сучасного мистецтва ім. Сальвадора Далі.

«Ми звичайно, бачили і оцінили відео презентації колекцій, але коли почали отримувати поштою костюми, то були вражені технікою виконання робіт, кольористикою, цікавими ідеями використання давніх мотивів», — розповіли в Академії сучасного мистецтва імені Сальвадора Далі.

УКРАЇНСЬКИЙ ЕТНОСТИЛЬ МОЖЕ ЗАВОЮВАТИ СВІТ

Після гострих дискусій (а члени журі зізналися, що вони були саме такими) визначили трьох переможців у кожній з номінацій. Особливо запекла боротьба була між першим та другим місцем у номінації машинна вишивка — Запорізьким вищим училищем моди та стилю (колекція «Запоріжжя — місто вільного роду») та Луцьким центром професійно-технічної освіти (колекція «Зв’язок поколінь»).

Запоріжці представили дивовижної краси сукні з накидками, безрукавками та модернізованими плахтами в пастельних кольорах. Одяг прикрасили принтами, на яких відображені перлини міста — історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» на острові Хортиця, проспект Соборний та інші знакові місця Запоріжжя. Це все оздоблено машинною і ручною вишивкою.

Але перемогу таки віддали волинянам. Їхня колекція базувалася на ідеї апсайклінгу — виготовлення нових речей із вживаних, старих, їх осучаснення. А оздоблення блузок, сорочок, штанів українським орнаментом та цитатами Лесі Українки, виконаних машинною вишивкою, надало їй унікального образу. Усі вироби легко поєднуються з різними елементами одягу.

«Чимало представлених на конкурс речей просто шедеври, які при відповідній подачі можуть завойовувати світовий ринок. Саме тому я віддав перевагу колекції, яка потенційно може підкорити закордонні ринки, бо будьмо відвертими, українців вже не треба переконувати купувати одяг з елементами етностилю, бо це стало частиною нашого життя. Але за допомогою одягу ми можемо вкотре заявляти про себе у інших країнах», — розповів член журі, український дизайнер і виробник одягу та аксесуарів Макар Ліберман.

ГЛЯДАЦЬКІ СИМПАТІЇ ТА ВІДЗНАКИ ЗА МУЖНІСТЬ
Інший член журі, директор київської філії «Валлтекс-Україна» Дмитро Чайка зауважив, що всі учасники конкурсу достойні перемоги, бо представлені колекції — надзвичайні, і журі було дуже непросто у їхній роботі. Але таки пожартував, що захоплюється активністю мешканців Полтавщини — у конкурсі глядацьких симпатій перемогла колекція Решетилівського художнього професійного ліцею «Нитками білими прошита блакить».

Вони зібрали понад 1300 голосів, у той час, коли інші по дві-три сотні. Перемога була переконлива, як і майстерність виконавців, які кожен виріб оздобили візерунками, що містять 5-7 різноманітних технік: «лиштва», різні види «мережок», «вирізування», «виколювання», і особливо, ювелірних технік — «солов’їні вічка», «зерновий вивід».

Президентка громадської організації «Всеукраїнська асоціація працівників професійно-технічної освіти» Катерина Мірошниченко відзначила три навчальні заклади з прифронтових територій поза конкурсом — за незламність. Так колекція «На межі/Na mezhi» Сумського вищого професійного училища будівництва та дизайну не залишила нікого байдужим.

«На Межі. На межі буквально, бо Сумщина має найдовший кордон України з росією, на межі фізичних ресурсів, на межі ресурсів психічних. Ми вистоїмо, ми переможемо!», — розповідають про свою колекцію в училищі. На одній з їхніх сорочок вишите серце і підпис — Free Azov Save.

КОНКУРС, ЯК КРОК ДО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ
Щодо киян, то у конкурсі брали участь три навчальні заклади. Вони не стали переможцями, але показали доволі оригінальні речі, які, напевно, багато хто б хотів мати у власному гардеробі: реглани, сукні, піджаки. Як, наприклад, у колекції «Монументальна душа» Київського професійного коледжу технологій та дизайну одягу, моделі прикрашені самчиківськими візерунками та вишитими візитівками міста. І це пропонують носити з портупеями з кишеньками — практично і цікаво.

«Цей конкурс не тільки про красу. Це результат тісної співпраці роботодавців та освітян. Якщо бізнес хоче професіоналів з певними навичками, то має вкладатися в освіту, бо фахівці не з’являються, як манна небесна. Тому ми створюємо для освітян сучасні посібники, проводимо майстер-класи, запрошуємо хлопців та дівчат на стажування на виробництво.

Конкурс — це промоція закладів та Fashion-індустрії, можливість проявити себе та побачити інших. У наш час, коли ви дивитеся на ці вироби, то відчуваєте міць нашої нації, яку не здолати», — розповіла голова Національного галузевого партнерства у легкій промисловості Fashion Globus Ukraine Голда Виноградська.

Виробники одягу охоче запрошують до себе випускників училищ та коледжів, які проявляють себе у таких конкурсах. А для навчальних закладів — це шанс показати свої можливості, запросити випускників шкіл на навчання і отримати професію з якою ніколи не буде проблем із працевлаштуванням.