Українці житимуть з дефіцитом електроенергії наступні два роки

Читайте також

На нас чекає справжня лавина подорожчань

З 1 червня тариф на електроенергію зріс до 4,32 гривні за кіловат-годину, що неминуче призведе до подорожчання товарів та послуг. Підвищення тарифів відіб'ється на вартості обслуговування багатоквартирних будинків та транспортних витрат, які підприємці перекладуть на споживачів.

Ще одна комунальна послуга зросте на 30%

Незабаром очікується значне зростання тарифів на водопостачання та водовідведення. Водоканали по всій країні вимагають перегляду вартості послуг, які не змінювалися вже кілька років.

Владі все замало

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль нещодавно зробив важливу заяву щодо нових тарифів на електроенергію. За його словами, новий тариф 4,32 грн/кВт-год, встановлений урядом, не покриває реальну ринкову вартість електроенергії, яка наразі становить 7−8 грн/кВт-год.

Коли відключатимуть світло у п”ятницю, 14 червня

У пʼятницю, 14 червня, по всій Україні обленерго будуть застосовувати графіки погодинних відключень з 18.00 до 22.00.

Новий етап материнства Наталії Могилевської

У своєму Instagram Наталія Могилевська поділилася подарунком, який підготувала для молодшої доньки Софійки - дитячим ліжечком.

Поділитися

Україна перебуває в складній ситуації через наявний дефіцит генеруючих потужностей.

Наступні два роки українці житимуть з дефіцитом електроенергії, навіть якщо найближчим часом Україні вдасться усунути й відновити певні пошкодження генерації. Про це повідомив директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко під час брифінгу.

За його словами, Україна перебуває в складній ситуації через наявний відвертий дефіцит генеруючих потужностей. Водночас високовольтні мережі перебувають у значно кращому стані.

“На жаль, проблеми з генерацією швидко вирішити не вдасться. Навіть, якщо певну частину тих пошкоджень, які були нанесені, вдасться найближчим часом усунути й відновити роботу окремих енергоблоків, то, в цілому, мій особистий прогноз, що ми будемо жити з дефіцитом електроенергії наступні два роки й це буде просто нормальним станом для української енергосистеми”, – сказав Харченко.

Ситуація з відключенням електроенергії

Раніше повідомлялося, що станом на середину травня в Україні існує проблема з виробництвом електроенергії. З пошкоджених 5500 МВт можна відновити трохи менше половини.

16 травня генеральний директор YASNO Сергій Коваленко повідомив, що Україні критично не вистачає генерації та імпорту для поточного рівня споживання. Він сподівається, що ввечері екстрених відключень не застосовуватимуть, і українці зможуть пройти черговий пік в графіках відключення.