Свіже повітря, релакс у гамаку і натуральні, без хімікатів овочі з грядки – таким уявляють собі життя на дачі багато хто. Але щоб воно було дійсно комфортним, доводиться думати про такі життєві проблеми, як каналізація. Централізованої в селах немає. Використовуються вигрібна яма і періодичне відкачування. А для цього необхідний насос для вигрібних ям, за допомогою якого і буде проводитися ця вельми малоприємна процедура.
Як влаштований дренажно-фекальний насос
Насос для викачування зливної ями являє собою міні-насосну станцію для відкачування рідини з малої глибини, що складається з:
- електродвигуна;
- обертового механізму;
- робочого колеса;
- м’якої труби зі всмоктувальним отвором у кінці.
Дренажно-фекальний насос може бути забезпечений подрібнювачем для великих твердих частинок, що підвищує його функціональність.
Такі пристрої бувають двох видів:
- Занурювальні. Обладнані спеціальним поплавком. Працюють безпосередньо в середовищі викачування і зроблені зі стійких до агресивного хімічного впливу матеріалів.
- Напівзаглибні. Двигун розташований на поверхні, а насос у рідині.
- Поверхневі. Під час роботи розташовуються за межами викачуваної ємності. Часто використовуються для викачування туалетів.
Який із цих пристроїв слід придбати, вирішується в кожному конкретному випадку окремо, виходячи з господарських потреб.
Як вибрати дренажно-фекальний насос
Купуючи пристрій, слід враховувати:
- Потужність пристрою. Від цього показника залежить його продуктивність і натиск, тобто здатність підняти рідину на потрібну висоту і доставити її в ємність для вивезення. Для будинку або дачі достатньо потужності в 1,1 кВт.
- З гарячим або холодним середовищем доведеться працювати. Деякі насоси для гарячого середовища не призначені.
- Напір. Враховує не тільки висоту підйому вгору, а й відстань, на яку потрібно доставити стоки. Зазначимо, що 1 метр по вертикалі прирівняний до 10 метрів по горизонталі. Із цих показників і потрібно вибирати.
- Наявність автоматичного управління, що регулює рівень стоків у ємності.
- Допустимі розміри твердих частинок. Важливо в разі, якщо в стічну яму можуть потрапити, наприклад, кістки або дрібні гілки.
Якщо врахувати всі ці фактори і вибрати потрібний пристрій, життя за містом стане набагато комфортнішим і зручнішим.
Як встановити дренажно-фекальний насос
Для встановлення каналізаційного насоса потрібно зробити таке:
- зібрати пристрій згідно з інструкцією;
- під’єднати шланги та реле контролю;
- опустити прилад у стічну яму;
- увімкнути систему.
Дренажно-фекальний насос – обов’язкова складова заміського життя, де немає центральної каналізації. Тому до його вибору необхідно підійти відповідально.