“Фауст” і хмарне середовище Мефістофеля – ФОТО

Читайте також

Арку “переосмислять”, а козаків обіцяють “знести”

У столиці не демонтуватимуть одну з візитівок міста – арку «Свободи українського народу», її сенс переосмислено. А простір біля неї отримає нову концепцію. На цьому наголошують у Департаменті культури КМДА.

Киян закликали анонімно “постукати” (до 30 квітня)

Київська влада запустила опитування щодо рівня корупції у столиці і просить мешканців відповісти, чи стикалися вони з корупцією у різних сферах діяльності міської влади, також чи відомі їм випадки корупції серед чиновників.

Сапери перевірять столичні кладовища

Перед поминальними днями рятувальники мають перевірити території на предмет наявності вибухонебезпечних предметів. Провести розмінування, упередити надзвичайні ситуації.

“Відшукайте писанку”

Напередодні Великодня Національний заповідник "Софія Київська" влаштує квест "Відшукайте писанку". Він призначений для дітей віком від 7 років та їхніх батьків. Про це повідомили на офіційній сторінці Національного заповідника "Софія Київська".

Під загрозою 15 (!) станцій київського метро!

Під час другого засідання ТСК Верховної Ради України щодо ефективності влади Києва, що відбулося 23 квітня, присутні обговорили стан станції метро “Поштова площа”. За інформацією громадських активістів, станція знаходиться на межі аварійності, ситуація навколо неї критична і має загрозливі ознаки через начебто не реагування уповноважених структур міста щодо вжиття заходів з відкачки води.

Поділитися

У Національну оперу знову повернувся “Фауст”, при чому в сучасній постановці італійського режисера Маріо Корраді.

Якщо не слухати музику, то перед нами наче мюзикл, в якому задіяні запаморочливі декорації з різними світловими ефектами, а виконавці грають в дивних костюмах, в яких змішалися стилі різних епох. Але ж музика-то автентична – Шарля Гуно, і виконується опера на мові оригіналу. Ось тут і досягається дивовижна синергія класики і сучасних технологій. Фон в сценах не застиглий, а постійно мерехтливий.

Тут вистачає і всякої нечистої сили – це і зелені чоловічки з кінськими мордами чи черепами, і чарівні відьмочки, коханки минулого та інші диявольські сили – підручні Мефістофеля, які збираються на шабаш в останній дії.

Опера захоплює своєю несподіваністю буквально з першої картини. Уявіть собі старого Фауста, який сидить відразу за трьома ноутбуками у величезній серверній, де, не виключено, він займався майнінгом біткоінів. Але, судячи з усього, це йому набридло, і він вирішив отруїтися, але тут підвернувся Мефістофель і дав еліксиру. Тут же підручні Сатани принесли операційний стіл, зі стелі спустився величезний освітлювач, і швидка операція омолодила Фауста.

А далі пішло-поїхало. Ми бачимо аеропорт, де повно німецьких туристів, які розпивають пиво і вигукують пісні, швидше за все, після чергового футбольного матчу. Над головами висять інформаційні табло з розкладом рейсів. З’являються дівчата, що поспішають з дорожніми сумками на коліщатках.

Вся дія розвивається навколо металевого кільця, розташованого в центрі сцени, і зверненого нижньою частиною до глядача. Як ми розуміємо, все в житті обертається на колі своєму, за межі якого дуже складно вирватися.

А в аеропорту з’являється Мефістофель і співає свою знамениту “Люди гинуть за метал”.

Центральне кільце розмикається тільки в сцені Вальпургієвої ночі, демонструючи ефемерність нечистих сил і даючи тим самим їм простір для танців і оргій, у яких задіяна балетна трупа театру.

Події в цілому розвиваються за класичним сценарієм. Але хайтек стріляє в дрібницях. То Мефістофель вирішив зняти селфі на тлі хреста, зробленого Валентином, то Маргарита слухає пісню в навушниках і наспівує при цьому мотив.

А на початку третьої дії Маргарита прийшла молитися до церкви, де на розп’ятті – живий Ісус (або його голограма), який в кінці спускається до героїні.

Музика, спів і гра акторів нікого в залі не залишають байдужими. Овації тривали довго, а улюбленці не поспішали піти за лаштунки.

Творча група, яка здійснює поновлення постановки:  диригент – Алла Кульбаба, режисер – Микола Третяк, хормейстер – Олександр Тарасенко, балетмейстер – Віктор Яременко, сценографія Андрія Злобіна, костюми – Ганни Іпат’євої. Роль Фауста 18 листопада майстерно виконав Валентин Дитюк. У ролі Маргарити – Тетяна Ганіна. І звучить гучний бас Тараса Штонди, який блискуче виконав партію Мефістофеля.

Ласкаво просимо в хмарне середовище Мефістофеля!