Фунікулер – це візитівка столиці

Читайте також

«Війна. Різдво. Перемога України» відкрилася у темряві бібліотеки

У Центральній районній бібліотеці імені Івана Франка триває 18-та персональна виставка картин юного, але вже доволі відомого художника-абстракціоніста Данила Ноздрі.

Сотні пінгвінів захопили ТРЦ Гулівер

Антарктида захоплює столичний ТРЦ Gulliver!

У Солом’янському районі Києва вибухнула бомба

Саморобна бомба вибухнула у дворі багатоповерхівки у Солом’янському районі Києва.

Які продукти в Україні найбільше здорожчали за час війни

За останні три роки ціни на продукти та послуги в Україні зросли на 44,2%, що значно вплинуло на купівельну спроможність громадян.

Старшого сина Петра Порошенка оголошено в розшук за неявку до ТЦК

Олексій Порошенко переховується від мобілізації в Британії та вже вдруге не з'явився за повісткою до ТЦК.

Поділитися

Пасажири закликають оновити весь комплекс канатного транспорту, від обох станцій до вагончиків, щоб підвищити комфорт.

Кияни вимагають забезпечити електроенергією найекзотичніший вид транспорту столиці, фунікулер. А також влаштувати йому капремонт, щоб транспорт не зупинявся так часто з причин, не залежних від живлення з мережі. Кличка закликають оновити весь комплекс фунікулера – зокрема, зробити капітальну реконструкцію вестибюлів, що у нинішньому вигляді існують з 1984 року.

Відповідна петиція з’явилася на сайті Київради. Її написав киянин Ігор Коваль, і за тиждень відозва набрала майже 500 голосів. Автор вважає фунікулер унікальним транспортом, що з’єднує Поділ з Верхнім містом, а також візитівкою столиці.

“Транспорт дуже часто не функціонує через різні причини та технічні несправності, які не залежать від дефіциту енергопостачання. Щоліта, в пік туристичного сезону в столиці фунікулер закривається на щорічний плановий ремонт (не менше місяця), після якого зупинення транспорту з різних причин продовжуються із незмінною регулярністю”, – пише автор петиції.

Відтак, Коваль та підписанти петиції пропонують провести капітальну реконструкцію всього комплексу – інтер’єрів, вестибюлів обох станцій, а також виготовити нові вагони з кондиціонером та освітленням. Щодо електропостачання, автор відозви нагадує, що двигун фунікулера споживає 100 кВт – це потужність тягового двигуна одного тролейбуса.

Між тим, підімкнути фунікулер до “захищеної” лінії не так і складно. У своєму дописі в соцмережах транспортні фахівці з ГО “Пасажири Києва” пригадали, що підстанція цього транспорту разом з колишньою тяговою підстанцією трамвая, яка нині забезпечує живлення адмінбудівлі Київпастрансу на Поштовій площі, мають окреме живлення від інших споживачів від розподільчих пунктів ДТЕК Київські електромережі.

“На наш погляд, КМДА, як виконавчий орган, мала б провести консультації з енергетиками, щоб фунікулер, як елемент критичної інфраструктури, разом з адміністрацією Київпастрансу не вимикали”, – зазначили у ГО “Пасажири Києва”.

Лихо з тим світлом: що кажуть про знеструмлення співробітниці самого фунікулера

Нагадаємо, Інформатор днями спілкувався зі співробітницями київського фунікулеру. Вони кажуть – їх стали частіше знеструмлювати. Про деякі такі випадки повідомляє КП “Київпастранс” у соцмережах, деякі – залишаються непоміченими. Проте пасажирам столичного транспорту на канатній тязі від цього не легше: вже було кілька випадків, коли вагони застрягали просто посередині маршруту, зависаючи над схилом.

Також ми розповідали, що після трагічного випадку на фунікулері, коли від поштовху зі сторони п’яного чоловіка на скло впав юнак, кияни звернулися до міської влади з вимогою додатково захистити пасажирів фунікулера за допомогою сіток чи огорож. Або, як варіант, – встановити склопакети, які складно буде розбити під час звичайного удару.