Інтернет 4G на перших станціях метро з’явиться вже навесні

Читайте також

Тарифи на світло 2025–2026: чому побутова ціна нижча за ринкову

Сьогодні українські домогосподарства сплачують лише частину реальної вартості електроенергії.

Україна 2026: головні зміни у виплатах, медицині та податках

З 1 січня 2026 року в Україні набуває чинності низка законодавчих та соціальних новацій.

Цього тижня у столиці триватимуть продуктові сільськогосподарські ярмарки

Цього тижня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

Ринок праці 2025: де платять понад 50 тисяч гривень та хто став лідером зростання

Наприкінці 2025 року в Україні спостерігається суттєве зростання заробітних плат у сферах будівництва, логістики та послуг.

Без «подвійних» черг: у Кабміні обіцяють адаптувати графіки для киян після тривалих блекаутів

Уряд працює над тим, щоб споживачі, які пережили багатогодинні аварійні відключення, не потрапляли одразу під планові обмеження.

Поділитися

У березні 2020 року заплановано старт 4G-інтернету на перших станціях київського метро. 4G-зв’язок від Київстару, Vodafone і Lifecell повинен з’явитися на станціях метро «Академмістечко», «Житомирська», «Святошин», «Сирець», «Дорогожичі», «Героїв Дніпра», «Мінська», «Оболонь». В кінці 2020 року – початку 2021 4G буде доступний на всіх станціях та в тунелях.

«Оператори вже завезли в країну перші партії спеціального обладнання для побудови мережі і очікують отримання законних підстав для початку виконання монтажних робіт в метро. Повноцінна реалізація інвестиційного проекту залежить від прийняття Київрадою рішення про плату за телеком-доступ до об’єктів комунальної власності», – зазначив директор з регуляторного забезпечення Київстару Олександр Когут.

«Це питання важливе. Важливе не тільки самою реалізацією технології 4G у метрополітені, а й кейсом прозорого доступу провайдерів до міських мереж. Операторам все ще потрібно пройти певний бюрократичний шлях, але вже, як мінімум, є його дорожня карта», – зазначив київський активіст Олександр Барабошко.

Радник Київського міського голови Максим Бахматов ініціював оперативну зустріч щодо стану впровадження 4G у київському метрополітені. Він зібрав у КМДА представників Міністерства цифрової трансформації, Верховної Ради України, комунальних підприємств, операторів мобільного зв’язку, бізнесу, інтернет-асоціацій.

«Впровадження 4G у метро – це питання національного масштабу. Закон повинен виконуватись. Є юридичні процеси, яких необхідно дотримуватись. Якщо об’єднаємо зусилля всіх учасників цього процесу, проект буде втілено в анонсовані терміни», – заявив Максим Бахматов.

За його словами, наразі погоджені всі важливі технічні аспекти з метрополітеном і операторами була надана необхідна технічна документація.

Нагадаємо, що через бюрократичну тяганину Київський метрополітен на підземних станціях і в тунелях досі не має швидкісного інтернету, не тільки 4G, але і 3G.