Із настанням тепла кияни годують кліщів

Читайте також

У п’ятницю графіки відключення світла діятимуть по всій Україні протягом доби

Укренерго 24 травня вводить цілодобові обмеження споживання електроенергії для промислових та побутових споживачів по всій Україні.

Час НАТО збивати російські ракети над Україною

Країна-член НАТО піднімає у повітря власні літаки, які кружляють і дивляться, як ракети долітають до своїх, як правило, цивільних цілей.

Контрафактні сигарети: сумнівна якість та несплачені податки

За останні пів року правоохоронці в рамках роботи Міжвідомчої робочої групи вилучили майже 14,4 мільйона пачок сигарет.

Речі українських брендів та кіно про Київ на терасі

Цьогоріч Києву виповнюється 1542 роки: місто не святкує гучно, але продовжує жити. Тож проєкт «Всі. Свої» запрошує всіх охочих привітати столицю наших сердець.

У застосунку “Київ Цифровий” тестують оплату проїзду без валідаторів

У застосунку "Київ Цифровий" тестують оплату за проїзд без використання валідаторів.

Поділитися

У Києві з приходом тепла активізувалися кліщі. Укус цього паразита безболісний, проте може завдати серйозної шкоди здоров’ю людей і тварин. Столичні медики нагадали основні правила та поради, що допоможуть уникнути небезпеки, пов’язаної з цими комахами. Про це йдеться на офіційному порталі Києва.

Кліщі переносять серйозні захворювання. На Київщині – найчастіше переносять хворобу Лайма серед людей, піроплазмоз – серед собак. У деяких регіонах України – кліщовий енцефаліт, туляремію тощо.

«Якщо вкусив кліщ, необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Видаляти кліща краще також з допомогою фахівця. Це можна зробити в будь-якому травмпункті. Якщо можливості звернутись до лікаря немає, слід провести видалення самостійно, обережно розхитуючи кліща з боку вбік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини. Важливо вилучити кліща разом із хоботком, а потім змастити рану 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився – скористуйтеся стерильною голкою. Після всіх маніпуляцій не забудьте ретельно вимити руки з мильним засобом», — зазначають медики.

Після вилучення кліща варто спостерігати за самопочуттям. Мають насторожити такі симптоми як головний біль, температура, слабкість. Так само відстежуйте місце укусу. Почервоніння, що довго не проходить, біль, свербіння, розростання плями або набряку можуть свідчити про зараження однією з хвороб, що переносять кліщі.

Проте наявність зовнішніх проявів і симптомів не обов’язкова. Тож лікарі наполегливо радять обстежитися на антитіла до бореліозу. Щоб не пропустити небезпечної хвороби, кров здається через три тижні після укусу.

Та, звісно, краще подбати про власну безпеку заздалегідь. Щоб мінімізувати ризики укусу, дотримуйтеся простих правил:

одягайте головний убір і світлий однотонний, із довгими рукавами одяг, що щільно прилягає до тіла, аби було легше помітити кліщів;

під час прогулянки та після повернення додому уважно оглядайте себе і тих, хто поряд. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям;

місце для пікніка, привалу звільняйте від сухої трави, гілок тощо в радіусі 20-25 м;

повернувшись із прогулянки, одразу змініть одяг, білизну, ретельно їх огляньте, виперіть та попрасуйте. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому;

домашніх улюбленців слід обробляти спеціальними ветеринарними засобами всю теплу пору року. А якщо вони супроводжували під час прогулянки, уважно оглядати на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання;

використовуйте репеленти (засоби, що відлякують кліщів). Препарати слід купувати в аптечній мережі, наносити відповідно до інструкції.