Київ затвердив масштабний план переробки сміття до 2025 року

Читайте також

Чому українці перестали купувати житло

В Україні ринок нерухомості переживає складні часи.

За рік в Україні стало більше мільйонерів

У 2024 році понад 17 тисяч українців офіційно задекларували доходи на рівні мільйонів гривень.

Київ потрапив до рейтингу найгірших міст для життя

Столиця України потрапила до рейтингу найгірших міст для життя за версією The Economist

На Київщині офіцери приховали самогубство військового і «намалювали» бойову загибель

На Київщині двом офіцерам повідомили про підозру у фальсифікації службового розслідування смерті військовослужбовця.

Аферисти в Києві видурили 3,5 млн грн у пенсіонерок

У Києві затримали шахраїв, які, видаючи себе за співробітників СБУ, ошукали літніх жінок на понад 3,5 млн грн.

Поділитися

У Києві затвердили план заходів на 2017-2025 роки у сфері поводження з відходами. Він, зокрема, передбачає рекультивацію полігону № 5, технічне переоснащення сміттєспалювального заводу «Енергія» для більш екологічної його роботи, а також створення комплексів з перероблення сміття. Відповідне рішення прийняла сьогодні Київська міська рада.

«Рішення є черговим кроком на шляху до вирішення проблеми поводження відходів у місті Києві. Воно містить як ідеологічний характер, так і безпосередньо перелік заходів. Звертаю увагу, що частина пунктів, які тут зазначені як перспективні, уже виконується або виконана», – повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, презентуючи проект рішення.

Він звернув увагу депутатів Київради на пункти 3 і 4 рішення.

«Цими пунктами фіксується проведення конкурсу на визначення перевізників твердих побутових відходів та перший в Україні конкурс на визначення організацій, що займатимуться створенням потужностей та забезпечуватиме переробку відходів. Це єдиний механізм, який сьогодні нам дає законодавство, для будівництва центрів поводження з відходами. Цей конкурс буде проведений за стандартами, критеріями та правилами який сьогодні запроваджує Європейський банк реконструкції та розвитку, міжнародні фінансові корпорації, а також Європейський інвестиційний банк», – сказав Петро Пантелеєв.

За його словами, Київ бере на себе завдання закриття та забезпечення рекультиваційного утримання полігону № 5.

«Тобто навіть після того, як полігон буде закритий, місто подбає про екологічно безпечне утримання цього складного об’єкту. У пункті 6 та 7 визначені плани міста відносно заводу «Енергія». Зараз проходить державну експертизу техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) для встановлення на заводі сучасної системи хімічної очистки газів. Після отримання експертизи ми зможемо наступного року оголосити конкурс та протягом двох наступних років встановити необхідне обладнання», – зазначив заступник голови КМДА.

До переліку пунктів цього плану ми включили питання, що дуже непокоїть мешканців сіл, що розташовані поруч із полігоном: оформлення орендних відносин щодо використання земельної ділянки під полігоном.

Він зауважив, що у плані окреме місце посідає питання розвитку системи роздільного збору сміття, зокрема, шляхом збільшення кількості контейнерів та автомобілів для вивезення роздільних відходів.