“Київхліб” та “Рошен” судяться через “Київський торт”

Читайте також

Київщина готує «м’якші» відключення: когенерація, імпорт і вимкнена реклама

Київська область входить у найскладніший опалювальний сезон за всі роки.

Київська ОВА вжила заходів після аварійного відключення ЖК

Голова Київської ОВА Микола Калашник детально описав ситуацію з відсутністю електропостачання в ЖК «Європейське Містечко» (село Крюківщина) 6-7 грудня

Графіки відключень світла у Києві на 9 грудня

У вівторок, 9 грудня, у Києві діятимуть графіки відключень, при цьому для деяких підчерг світла може не бути до 4 разів за добу до 12 годин.

З 9 до 14 грудня у Києві відбудуться продуктові сільськогосподарські ярмарки

Цього тижня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

She Congress 2025: історії рішучості жінок, що змінюють бізнес

17 грудня 2025 року в Києві SHE Congress 2025 під егідою WoMo об’єднає власниць бізнесу, керівниць, медійниць, культурних діячок і волонтерок.

Поділитися

“Київхліб” збирається судитися з “Рошен” через оформлення упаковки “Київського торта”. Як сказано в заявці, державна компанія має намір заборонити використання назви та деяких елементів упаковки для торта.

Київський торт

“Київхлїб” просить визнати за собою право на користування упаковкою таких елементів: верхня література у формі круга, яка містить композицію з графічних елементів у вигляді листя та каштанів, а також надпис “Київський торт”, виконаний старославянським або подібним шрифтом, буквами красного або білого кольору на білому фоні або стрічці червоного кольору.

Як аргумент у своїй позиції “Київхлеб” заявляє, що підприємство випускає “Київський торт” з 1967 року.

У свою чергу “Рошен” заявляє свої права на “Київський торт”, як словесних, так і комбінованих, що “підтверджується рядом свідоцтв України на знаки для товарів та послуг, виданих уповноваженими державними органами”.

“Перша ж заявка на реєстрацію позначення “Київський торт” в Україні Київською кондитерською фабрикою імені Карла Маркса була подана ще у 1994 році. До того ж, рішенням Апеляційної палати Державної служби інтелектуальної власності України торговельна марка “Київський торт” визнана в Україні добре відомою відносно правонаступника Київської кондитерської фабрики імені Карла Маркса – ПрАТ “Київська кондитерська фабрика “Рошен”. З текстом рішення можна ознайомитись на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України за посиланням.  Таким чином, право на маркування тортів знаком “Київський торт” на території України належить виключно корпорації “Рошен”, – йдеться у повідомленні.

Наступне судове засідання призначено на 4 липня.

Раніше Антимонопольний комітет України оштрафував компанію “Київхлїб” через плагіат на упаковку торта “Золотий ключик” компанії “Рошен”.