Міський голова повідомив про 6,5 тисяч вакансій у комунальних підприємствах столиці та структурних підрозділах КМДА.
Для якісного функціонування всіх сервісів та комунальних служб столиці не вистачає працівників. Через мобілізацію дефіцит кадрів спостерігається у самих різних структурах, і ситуація лише загострюється. Кількість вакансій тільки зростає, а кількість шукачів роботи лише зменшується.
Про нестачу робочих рук у столиці в ефірі телеканалу Київ24 розповів міський голова Києва Віталій Кличко. За його інформацією, наразі кількість вакансій сягає 6,5 тисяч.
“Це пов’язано з війною, адже понад 120 тисяч киян одягли військову форму, взяли зброю та захищають нашу державу. З мобілізацією пов’язано те, що у нас не вистачає працівників переважно чоловічих професій. Дефіцит кадрів великий – на сьогоднішній день це 6500 вакансій. Водії, машиністи метро, будівельники, працівники ЖКг. Ми забезпечуємо життєдіяльність нашого міста обмеженим числом працівників, але зараз також робимо все, щоб також навчати жінок чоловічим професіям”, – повідомив Кличко.
Про нестачу кадрів впродовж останніх місяців повідомляв Київський метрополітен, де дефіцит не тільки машиністів, а й фахівців, без яких функціонування метро неможливо – слюсарів, електромонтерів, електромеханіків. Жінки в метро дійсно працюють на чоловічих посадах, але їх не так багато. Відкриті вакансії у “Київміськсвітло”, де шукають інженерів, електромонтерів та диспетчерів. Робочих рук не вистачає і в “Київпастрансі” – і справа не тільки у водіях, а й у механіках, монтерах, токарях.
Що відбувається з кадрами у Київському метрополітені через мобілізацію
Нагадаємо, Інформатор повідомляв, що у київському метро були змушені зменшувати кількість поїздів на лініях через мобілізацію їхніх працівників та відсутність бронювання. Нестача кадрів відчувається на всіх напрямках – не вистачає машиністів електромеханіків, токарів та слюсарів. Як зазначили у КП “Київський метрополітен”, причиною збільшення кількості вакансій є вимушена міграція, специфіка професій та мобілізаційна робота у зв’язку з выйськовим становищем. КП намагається вирішити проблему та прагне залучати до роботи випускників закладів профільної освіти та міські центри зайнятості. Однак швидко такі справи не робляться і вочевидь швидко закрити дефіцит наразі неможливо, оскільки тих же машиністів треба навчати щонайменше рік.
Також ми повідомляли, що підземка проводить перепідготовку співробітників, надавши їм другу професію – ліфтерів. Вони чергуватимуть на кожній із десяти станцій підземки, обладнаних ліфтами. Вартість їхнього навчання склала загалом 6,5 тис. грн. Ліфтами в Києві обладнано такі станції: “Вирлиця” (4 ліфти), “Бориспільська” (2), “Червоний хутір” (9), “Деміївська” (2), “Голосіївська” (3), “Васильківська” (4) , “Виставковий центр” (2), “Іподром” (5), “Теремки” (4), “Святошин” (3).