Коли закінчиться ремонт на станції метро «Деміївська»

Читайте також

У п’ятницю графіки відключення світла діятимуть по всій Україні протягом доби

Укренерго 24 травня вводить цілодобові обмеження споживання електроенергії для промислових та побутових споживачів по всій Україні.

Час НАТО збивати російські ракети над Україною

Країна-член НАТО піднімає у повітря власні літаки, які кружляють і дивляться, як ракети долітають до своїх, як правило, цивільних цілей.

Контрафактні сигарети: сумнівна якість та несплачені податки

За останні пів року правоохоронці в рамках роботи Міжвідомчої робочої групи вилучили майже 14,4 мільйона пачок сигарет.

Речі українських брендів та кіно про Київ на терасі

Цьогоріч Києву виповнюється 1542 роки: місто не святкує гучно, але продовжує жити. Тож проєкт «Всі. Свої» запрошує всіх охочих привітати столицю наших сердець.

У застосунку “Київ Цифровий” тестують оплату проїзду без валідаторів

У застосунку "Київ Цифровий" тестують оплату за проїзд без використання валідаторів.

Поділитися

У листопаді 2023 року на 14-метровій ділянці прогону між «Либідською» та «Деміївською» з’явилися тріщини. У грудні ділянку почало підтоплювати. Протягом кількох днів потяги під час проїзду між станціями «Либідська» та «Деміївська» зменшували швидкість. Через аварійний прогін планувалося закрити «Деміївську» 9 грудня. Проте ситуація стрімко погіршилася, тож це зробили на день раніше.

Спочатку фахівці прогнозували, що Голосіївський район залишиться без повноцінного метро на пів року. Потім депутат Київради Тарас Козак у січні називав терміни відновлення аварійної ділянки — у червні 2024 року. Втім, у лютому стало зрозуміло, що масштабну проблему так швидко не владнати. Наразі в КМДА обіцяють орієнтовне закінчення ремонту на «Деміївці» на кінець літа.

У січні голова Офісу трансформації Максим Бахматов в етері телемарафону заявив, що на ремонт аварійної гілки можуть піти роки. За його даними, проблема існує з 2017 року і аварійний тунель потрібно не ремонтувати, а будувати заново, що може тривати 3-5 років.

Наразі триває демонтаж перегінного тунелю метро на аварійній ділянці, про це КМДА повідомила 30 квітня. Демонтований бетон видаляють через отвір зверху, ґрунти затунельного масиву укріплюють та готують для додаткового підсилення. Міська адміністрація наголошує, що роботи ведуться цілодобово та без вихідних.

Що сталося на аварійній ділянці метро між «Либідською» та «Деміївською»
Перегін був проблемним ще на початку будівництва станції «Деміївська». За півтора року після початку робіт, у лютому 2006-го, у котлован впав будівельний кран. Обійшлося без жертв, але були пошкоджені комунікації. Причиною назвали збіг обставин: сильний мороз та рух підземних вод.

Ситуацію виправили, і вже у 2009 році будівництво прогону та станції було завершено. Проте «Деміївську» відкрили для пасажирів лише у 2010 році, бо саме за наступною станцією — «Васильківською» — була передбачена тупикова гілка для розвертання поїздів.

21 березня 2024 року на засіданні спеціальної тимчасової комісії новий керівник Київського метрополітену Віктор Вигівський повідомив, що підтоплення «Деміївської» відбувалися неодноразово: у 2010 році, а потім у 2019-му. Але тоді їх вдавалося ліквідувати без зупинки метро.

Чому метро на «Деміївці» підтопило
Експертна комісія досі не оголосила причини підтоплення. На засіданні комісії Вигівський повідомив, що будівництво житлових комплексів та ТРЦ на Либідській ведеться з урахуванням всіх норм, тому не може бути причиною проблеми.

Наразі експерти схиляються до думки, що причиною стало порушення норм будівництва перегону у 2000-х. Проте перевірити документацію проєкту будівництва неможливо: її знищили, бо вийшов термін зберігання.

Як мешканці Голосіївського району живуть без метро
Від 13 грудня 2023 року від станції «Деміївська» відновили рух у човниковому режимі у напрямку «Теремків». Човниковий рух передбачає, що з одного й того самого боку платформи потяги можуть іти в обох напрямках, бо на «Деміївці» немає можливості розвернути потяг. Таким чином, щоб не переплутати напрямок руху поїздів, пасажири мають уважно слухати оголошення на станції: з якого напрямку прибуває потяг та у який бік він відправляється. Також зорієнтуватися можна за розкладом руху поїздів, що у друкованому вигляді з’явилися на станціях.

Втім, більшості пасажирів недостатньо цього відрізку. Їм доводиться робити пересадку на Либідській площі на наземний транспорт. З грудня від Либідської до «Теремків» курсують автобуси 2М, що дублюють маршрут метро та зупиняються біля станцій метро синьої гілки. Також запустили додаткові тролейбуси 43К, що від Кібернетичного центру їдуть до Либідської по Голосіївському проспекту.

Також з’явився найкоротший маршрут, що зв’язує саме дві станції метро «Либідську» та «Деміївську» — автобус 60.

Якщо кияни для оплати проїзду у дублюючому транспорті використовують транспортну картку, то гроші за проїзд повертаються.

Втім, ця компенсаційна схема гарно працює до сигналу тривоги. Зліт МІГу на росії та заборона руху громадського транспорту у Києві на час повітряної тривоги все блокують. Кількості маршруток, що продовжують курсувати під час тривоги, не вистачає, щоб перевезти всіх охочих від Либідської або з Голосіїєа до Либідської. Тому іноді там утворюються величезні черги.