Київ може відкрити другий фронт проти Кремля будь-де

Читайте також

She Congress 2025: історії рішучості жінок, що змінюють бізнес

17 грудня 2025 року в Києві SHE Congress 2025 під егідою WoMo об’єднає власниць бізнесу, керівниць, медійниць, культурних діячок і волонтерок.

ПриватБанк подовжив картки на 30 місяців

ПриватБанк автоматично подовжив строк дії всіх платіжних карток на 30 місяців, що дозволяє клієнтам продовжувати їх використання без необхідності перевипуску.

На Бессарабському ринку завершують підготовку до запуску гастрономічного проєкту “Бессарабка. Ринок їжі”

В рамках гастрономічного проєкту "Бессарабка. Ринок їжі" на Бессарабському ринку планують відкрити 17 фудкорнерів та окремий бар,

Відключення світла 5 грудня

У п'ятницю, 5 грудня, у всіх регіонах України будуть діяти погодинні графіки відключення світла.

Київський шляхопровід «Осокорки» на старті нового життя

У столиці, на шляхопроводі поблизу станції метро «Осокорки», завершено ключовий етап капітального ремонту

Поділитися

Підписаний президентом України Володимиром Зеленським закон дозволяє відправлення підрозділів ЗСУ до інших держав у період воєнного стану. Фактично, українська армія може розпочати бойові дії проти російських підрозділів не лише на території РФ, а й у інших країнах, вказує аналітик Олександр Коваленко.

Основні положення закону

  • Закон дозволяє направляти українські військові підрозділи за кордон у період воєнного стану.
  • Цілі таких операцій включають забезпечення національної безпеки, стримування агресії, захист суверенітету і територіальної цілісності України, а також реалізацію права на самооборону відповідно до Статуту ООН.
  • Президент України має надавати інформацію про завдання, чисельність, озброєння та терміни перебування підрозділів.

Потенційні наслідки

Закон дає Україні юридичну підставу для проведення військових операцій за межами своєї території, що може значно розширити географію конфлікту.

Це викликає стурбованість у Росії, оскільки відкриває можливість для українських операцій у країнах, де присутні російські війська або підтримувані Росією сили.

При цьому можливість проведення операцій у таких регіонах, як Придністров’я або Білорусь, дозволяє завдати серйозного удару російським інтересам, що відразу викликало занепокоєння у Кремлі.

ЗСУ вперше завдали удару за допомогою РСЗВ HIMARS по російським ЗРК С-300/400 у Бєлгородській області

Аналіз можливих сценаріїв

  1. Придністров’я: Наявність російського військового контингенту і великого складу боєприпасів робить цей регіон потенційною метою для українських операцій.
  2. Білорусь: Участь Білорусі в російському вторгненні робить її потенційним театром військових дій, особливо з огляду на наявність українського підрозділу, що складається з білоруських добровольців.
  3. Африка: Передбачувані операції українських сил у Судані та Малі, спрямовані проти російських інтересів, можуть отримати додаткове юридичне обґрунтування.

Важливі міркування

  • Незважаючи на припущення, офіційних підтверджень українських операцій за кордоном наразі немає.
  • Ухвалений закон не обов’язково означає негайну ескалацію, але він створює правову основу для потенційних дій.
  • Можливість проведення операцій за кордоном може стати важливим фактором у переговорному процесі між Україною та Росією.

Загалом ухвалений закон є значущим кроком, який може суттєво вплинути на геополітичну ситуацію в регіоні та за його межами та покласти край війні.