Мінкульт поставив на держоблік мощі трьох святих

Читайте також

Реформа паркування в Києві: до 40 грн/год в центрі

У столиці готуються вперше за п’ять років змінити тарифну сітку на паркування.

Максимальна швидкість у Києві – 50 км/год

Цього року в столиці не впроваджуватимуть традиційне весняно-літнє підвищення швидкості до 80 км/год на окремих ділянках доріг.

Великодні Пасочки від мережі ресторанів Файного міста – смак затишку для всієї родини з доставкою по Україні!

Вже час готуватись до Великодня і замовити паску, яка є справжнім символом цього світлого родинного свята. Сучасні люди все рідше самостійно її випікають

Одноразова виплата 1500 грн у квітні: повний перелік категорій та умови отримання

У квітні 2026 року майже 13 мільйонів українців отримають одноразову грошову допомогу від держави у розмірі 1 500 грн.

Ліміти ПриватБанку на зняття готівки: актуальні правила у квітні 2026 року

На тлі воєнного стану ПриватБанк продовжує застосовувати обмеження на операції з готівкою.

Поділитися

Мінкульт забрав від церкви нетлінні мощі трьох чернігівських святих: святителя Феодосія, преподобного Лаврентія Чернігівського та Філарета Гумілевського. Це перше в Україні рішення про офіційну передачу на державний облік православних святинь.

Про цеьповідомила в інтерв’ю PECHERA.info директорка Національно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Наталія Реброва.

“Хочу зауважити, що на початку 2024 року потужні три святих чернігівських були поставлені на державний облік. Вперше в Україні Міністерство культури ухвалило таке рішення. Це нас багато до чого зобов’язує. Усі фахівці, починаючи з Національно-реставраційного центру, Києво-Печерської лаври, усі засвідчують, що “потужні” в гарному стані, ми зберігаємо їх відповідно. Вони залишаються в Троїцькому соборі”, – повідомила Реброва.

Реброва також розповіла, що «мощі систематично оглядають фахівці з цього питання, антропологи». Також директорка підтвердила, що віряни на сьогодні не мають доступ до святинь.

“Ми вважаємо, що просто в музеї відкрито, у музейному просторі доступ до “потужностей” – це неправильно. Треба вирішити питання щодо користування Троїцьким собором церковною громадою. На сьогоднішній день держава розробляє умови користування та порядок передачі культових споруд у користування. Тож ми маємо трошки зачекати”, – зазначила директорка заповідника.