«Міський магазин» звинувачується у коріпції

Члени Антикорупційної ради та громадськість розбиралися в причинах приховування результатів відкритих торгів з боку комунального підприємства.

Комунальне підприємство «Міський магазин» одне з кількох сотень, які працюють в Києві. Підпорядковується підприємство Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА. Займається підприємство роздрібною торгівлею книгами в спеціалізованих магазинах, а його офіс знаходиться в тому ж самому приміщенні, що і легендарна столична книгарня «Сяйво».
Це КП в минулому вже ставало фігурантом скандалу. Так, за результатами аудиту підприємства за 2015 рік було виявлено порушень на 4,7 млн грн.

Члени Антикорупційної ради звернути увагу на роботу «Міського магазину» у зв’язку із листом від громадської організації «Київський міський комітет порятунку бізнесу», в якому наводились факти приховування комунальним підприємством інформації щодо остаточної ціни торгів на для розміщення засобів пересувної торгівлі.

На засіданні робочої групи Антикорупційної ради були запрошені як представники громадськості, які звернулися із даним листом, так і представники КП та Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА.

Під час обговорення виявилось, що КП, спираючись на внутрішній наказ, не надає інформацію про результати конкурсів в частині того, чи дійсно за результатами конкурсу укладено договір на суму, що пропонувала компанія – переможець конкурсу. Представник КП, заступник директора підприємства Айдер Малла, пояснив таке рішення керівництва бажанням зберегти комерційну таємницю та проханнями самих підприємців, які беруть участь у конкурсах. Однак, назвати, хто саме та в якій форму звертався до КП із проханнями приховати інформацію, не зміг.

За словами членів робочої групи, таке рішення керівництва КП суперечить розпорядженню КМДА №300 та нормам закону про публічну інформацію, а керівництво КП не може своїми рішеннями обмежувати громадянам доступ до інформації, що становить суспільний інтерес, тим більше інформації про роботу КП, створеного на кошти територіальної громади.
Натомість на думку Віталія Печуляка, директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА, також присутнього на засіданні, доступ до інформації є правом громадськості, однак його реалізація має відбуватись у такій формі, яка б не суперечила правам підприємців.

В результаті жвавого обговорення учасники засідання прийняли рішення звернутись до Департаменту та КП із проханням надати вичерпну відповідь на щодо оприлюднення інформації про остаточну ціну торгів.

Оскільки членами Антикорупційної ради також було зазначено про можливість та необхідність роботи КП «Міський магазин» через електронну систему ProZorro.Sale, робоча група прийняла рішення звернутись із відповідною пропозицією до міського голови.

До процесу буде підключено Управління з питань запобігання та виявлення корупції КМДА, яке має перевірити озвучені на засіданні факти не включення окремих підприємців до переліку тих, хто має сплачувати пайову участь. Також будуть надіслані відповідні звернення до Київського міського голови та Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту із проханням провести перевірку КП «Міський магазин».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне