Міст Патона більше не “втомлений”?

Читайте також

Хуліган, який налякав нічними феєрверками весь район, може сісти на 5 років

26-річний молодик, гуляючи Дарницьким районом під час комендантської години, о пів на четверту ранку, вирішив запустити феєрверк.

На Чоколівці з’явилася вулиця Академіка Возіанова

Олександр Федорович Возіанов — видатний український вчений-медик, хірург, один із лідерів європейської урології, якого називали «Патріархом української медицини».

День Києва 2024: історія свята

День Києва – свято присвячене столиці України. Відзначається з 1982 року, в останню неділю травня. Цього року День Києва випадає на 26 травня.

Київська міська електричка змінює графік руху до 12 серпня

Київська міська кільцева електричка змінює графік руху з 24 травня по 12 серпня. Причина - початок будівництва тунелю для з'їзду з нового Подільсько-Воскресенського моста.

Мер Києва запрошує

Віталій Кличко повідомляє у своєму ТГ-каналі: "Уже можна йти гуляти новою, великою рекреаційною зоною столиці — на острів Оболонський.

Поділитися

Як запевняють столичні шляховики, оцінюючи стан моста Патона, в них «сьогодні особливих питань до дорожнього покриття там немає. Тільки зараз розпочинається дрібний ямковий ремонт»

Генеральний директор «Київавтодору» Олександр Федоренко стверджує:

«Міст Патона сьогодні знаходиться в експлуатації нашого підприємства «Київавтошляхміст», але повноваження щодо його реставрації (адже це пам’ятка архітектури) має держава в особі Державного агентства з відновлення».

Але ж дещо інше говорив торік про цей міст міський голова Віталій Кличко:

«Міст Патона, який перебуває в аварійному стані. Два роки тому, за наполяганням Уряду, Мінінфраструктури місто передало його для ремонту в проєкт «Велике будівництво». Оскільки важливо було, щоб роботи розпочалися якомога швидше. Бо, як відомо, цей об’єкт є пам’яткою архітектури, і там багато нюансів (зокрема, погоджень з Мінкультом), які держава може вирішити максимально швидко. Місто цей міст регулярно обстежує, здійснює критично важливі ремонтні роботи, щоб підтримувати його в робочому стані», – це слова мера Кличко в липні 2023 року.

Сьогодні «Київавтодор» стверджує, що «особливих питань» до моста, виявляється, немає. Кому вірити? На які експертні дослідження та висновки посилався Кличко?

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури оприлюднило попередні висновки Комісії з перевірки мостових споруд, згідно з якими в Україні майже 10 відсотків мостових споруд перебувають в аварійному стані. Серед них – два великі мости з високою інтенсивністю руху, які розташовані в Києві. Йдеться про міст імені Євгена Патона та міст Метро.

У грудні 2023 року після аварійної ситуації на «синій» лінії Київського метрополітену столичні мости також опинилися в центрі уваги громади. Люди запитували: чи не впаде той чи інший міст? Чи не «втомиться», як Шулявський? Адже Кличко особисто заявив про аварійність мостів Патона і Метро.

Як тоді пояснити сьогоднішнє заспокійливе висловлювання гендиректора корпорації «Київавтодор» О.Федоренка? Дивує, що про стан стратегічної переправи через Дніпро в команді мера Кличка звучать протилежні оцінки.

Як кажуть у народі, ви або хрестик зніміть, або труселі одягніть.