Міжнародний день музеїв відзначається у Києві

18 травня в Києві відзначають Міжнародний день музеїв. Це подія, що виходить далеко за рамки професійного свята і має, без перебільшення, загальнонаціональне значення для України. Адже здатність зберігати та збільшувати свою культурну спадщину свідчить про зрілість і розвиненість нації.

Київська міська державна адміністрація робить усе можливе для підтримки музеїв столиці, розвитку музейної справи, збереження національних і світових історичних та культурно-мистецьких надбань.

Так, минулого року скарбниця музеїв комунальній власності Києва значно поповнилася. Зокрема:

  • з нагоди 120-річчя від дня народження В. С. Косенка для широкого загалу відкрито новий музейний заклад – музей-квартиру  композитора (філію Державного музею театрального, музичного та кіномистецтва України);
  • до 160-ї річниці від дня народження І. Я. Франка в музеї видатних діячів української культури відкрито постійно діючу виставку, яка стала першим кроком до відкриття майбутнього музею «Іван Франко і Київ»;
  • у Мистецькому центрі «Шоколадний будинок» репрезентовано збірку скульптури з фондів Київського національного музею російського мистецтва, яка стала початком великого проекту щодо створення постійно діючої експозиції скульптурних робіт і творів декоративно-прикладного мистецтва;
  • практично переродився після ремонту та створення оновленого музейного простору  літературно-меморіальний музей-квартира П.Г.Тичини в м. Києві.

Окрім того, минулоріч реалізовано такі цікаві проекти, як: виставка «Врятовані скарби» в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків; презентація в музейно-виставковому центрі «Музей історії Києва» світової прем’єри Chernobyl VR Project – першого віртуального інтерактивного музею Чорнобиля; виставковий проект «Наш Сікорський» у Музеї української діаспори; виставки-події у Київській національній картинній галереї – «Д.Л.Сигалов – киянин, колекціонер, даритель» та «Сади Срібного століття» тощо.

Сьогодні з нагоди свята фахівців музейної справи привітають представники керівництва КМДА та профільного Департаменту. Кращим музейникам міста вручать Подяки Київського міського голови, Грамоти та Подяки Департаменту культури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне