У київському ЦУМі відкрилася мультимедійна pop-up виставка «Mobile Revolution / Мобільна революція», яка розповідає захопливу історію розвитку мобільного зв’язку від Motorola.
Pop-up виставка «Мобільна революція» – це можливість дізнатись більше про мобільний зв’язок, його історію та еволюцію через долю легендарного бренду, який майже 90 років лишається лідером у сфері технологій та інновацій. Без відкриттів Motorola ми би ніколи не дізнались, як звучить голос Ніла Армстронга просто з Місяця, як працює поліцейська рація та радіо в автомобілі, і як влаштований мобільний зв’язок.
Перший в світі мобільний телефон був створений інженером Motorola Мартіном Купером. Від здійснив дзвінок по ньому у 1973 році, 44 роки тому. Мартін – легендарна особистість та етнічний українець, відвідувачі виставки дізнаються про його правила життя. А також вперше в Україні зможуть побачити оригінальний серійний екземпляр першого телефону вагою вісімсот грам – модель DynaTAC, макет найпопулярнішого телефону RAZR V3 у масштабі 15:1, та прослідкувати за еволюцією мобільних телефонів від моменту їх винаходу до новацій сьогодення.
«Motorola від початку свого існування створювала інновації та впливала на розвиток галузі в цілому. Більше того, бренд заснував цілу субкультуру в кіно, рекламі та музиці. Історія Motorola – це надихаючий шлях, закладений талановитими людьми, їх любов’ю до своєї справи і пошуком нового. Саме тому в цьому проекті бренд об’єднався із сучасними українськими художниками: арт-групою SVITER, Алевтиною Кахідзе та Єгором Анцигіним, які розробили інсталяції та медіапроекти, що дозволять глядачеві ширше поглянути на світ технологій та пережити незвичний досвід. Ілюстрації до проекту створив художник Євген Величев», – говорить Андрій Поляков, керівник бізнесу смартфонів компанії Lenovo в Україні, Білорусі, Грузії, Молдові та Вірменії.
Окремий блок виставки «Мобільна революція» буде присвячений відображенню Motorola у поп-культурі: на телебаченні, у ретро-постерах і кадрах культових кінострічок.
Виставка працює до 26 жовтня щоденно з 10:00 до 22:00 на 5 поверсі ЦУМу.
Фото Германа Богапова