Музей води

Читайте також

В Україні мобілізуватимуть чоловіків, які не сплачують аліменти

В Україні у травні набуде чинності новий закон про мобілізацію. Зокрема, він передбачає додаткові санкції для військовозобов'язаних батьків, котрі не сплачують аліментів.

Київ затоплює…

У межах Києва спостерігається стрімке підвищення рівня води у річці Дніпро. За останню добу вода встигла піднятися на 46 сантиметрів і станом на четвер, 18 квітня, рівень річки становить 607 сантиметрів.

Банки в Україні активно закривають відділення

Українські банки з початку 2024 року скоротили мережу своїх відділень. Філій фінустанов за перші три місяці року стало на 30 менше, найбільше закрив "Креді Агріколь". А з початку повномасштабної війни банківська мережа "схудла" вже на чверть.

Серед найкращих університетів світу є 11 українських вишів

До рейтингу найкращих університетів світу увійшли одинадцять українських закладів вищої освіти. Найвищу сходинку наших вишів очолює Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Паркування в Києві знову стане платним

Паркування в Києві буде платним у будні з 8:00 до 22:00. Оплату прийматимуть виключно за безготівковим розрахунком.

Поділитися

В центрі Києва, на високому пагорбі серед Хрещатого парку стоять дві старовинні водонапірні башти віком більше 130 років, і котрі самі по собі є архітектурними пам’ятниками. В одній з них зараз працює ресторан, а в іншій розмістився Музей води. Музей було відкрито у 2003 році, після реконструкції башти.

Інша назва Музею води – Водно-інформаційний центр. І дійсно, головна мета Музею води – розповісти відвідувачам про гідросферу планети, про запаси води, якими володіє Україна, про те, які необоротні процеси викликає необдумана діяльність людини, і як вона впливає на екологію в цілому. Цікаво подивитися, який шлях у природі долає вода, випадаючи на землю дощем, усмоктуючись у землю, проходячи різні шари ґрунту, збираючись у підземні ріки.

Вся експозиція розташовується під землею, куди потрібно спуститися на ліфті. Гід розповість про те, як забезпечувався питною водою Київ за давніх часів, скільки вона коштувала, як прокладали перший водопровід. Тут же можна побачити діючу модель артезіанської шпари, довідатися, як улаштований каналізаційний колектор. У ході екскурсії по Музею води відвідувачі довідаються, які етапи очищення проходить річкова вода, перш ніж стане безпечною та придатною до вживання, а також, які фактори погіршують воду на шляху до наших кухонь та ванних кімнат.

Багато частин експозиції динамічні, наприклад, у музеї обладнана ванна кімната із кранами, з яких постійно тече вода: повна ванна, повна раковина, погано відрегульований змив у бачка – це демонстрація нераціонального споживання води.

У великому басейні плавають дивовижні японські рибки. Якщо піднести близько до води долоні – рибки іноді вистрибують і торкаються долонь своїми губами. Загальний подив викликає й величезний, у половину людського росту, унітаз. В одному із залів музею влаштований грот, пройшовши через який можна побачити різні перетворення та стани води: тут і водоспад, і дощ із грозою.

Музей води в Києві – один із самих цікавих для дітей. Побравши в руки лопатки, дітвора може за своїм розсудом прокласти в піску русло для ріки. А самим оригінальним моментом, який подобається й дітям і дорослим – це пускання мильних бульбашок величезних розмірів. І малята, і їні батьки можуть по черзі стати учасниками незабутнього атракціону – опинитися на кілька секунд усередині велетенської райдужної мильної бульки.