Новинка обурила столичних покупців

Читайте також

У центрі Києва пропонують зробити міський парк

На місці знесеного старовинного будинку на вулиці Жилянській, 47, пропонують створити міський парк природного охолодження.

Рада декриміналізувала дрібні крадіжки до 3028 грн

Верховна Рада ухвалила закон, що декриміналізує дрібні крадіжки на суму до 3028 грн. Запроваджено нові штрафи та посилено адміністративну відповідальність за такі правопорушення.

Як орендувати склад в Києві: корисні поради

Оцініть, скільки місця вам знадобиться? Вам потрібен невеликий склад для зберігання кількох коробок або просторий склад для розміщення великого запасу товарів?

Росіянин накрав в “Епіцентрі” зубної пасти на 400 гривень

Громадянин Російської Федерації здійснив крадіжку у будівельному гіпермаркеті "Епіцентр" в Києві. Чоловік поцупив кілька тюбиків зубної пасти.

Киян і гостей міста запрошують на 9 безоплатних прогулянок столицею

Управління туризму та промоцій КМДА і Київський центр розвитку туризму підготували для містян і гостей Києва 9 безоплатних екскурсій, серед яких – новий маршрут Печерським районом і прогулянка, адаптована для маломобільних груп населення.

Поділитися

В одній з великих торговельних мереж запропонували покупцям дарувати чайові співробітникам, як у ресторані, якщо їхнє обслуговування подобається. Новація викликала жорстоку критику клієнтів, які вже побоюються, що подібну практику поширять і в інших мережах.

Першохідцем у створенні системи компліментів від покупців стала мережа «Сільпо». У маркетах встановили рекламні плакати, де запрошують відвідувачів преміювати на свій розсуд співробітників. Кажуть, вже у перші дні дії пропозиції клієнти активно преміювали продавців. Є чайові, які становлять аж 1000 грн від однієї людини.

Компліменти за обслуговування у вигляді чайових – не нове. І в різних країнах світу є своя культура такої вдячності. Наприклад, у США чайові у кав’ярнях складають більшу частину доходів офіціантів. А в країнах Європи це більше жест гарного тону.

Звичайно, дарувати чайові в супермаркетах – це нове. Однак, зважаючи, що в мережах працює багато співробітників, якість сервісу яких оцінюють клієнти – від кулінарії та кур’єрів до служби охорони та касирів, то відзначати є кого.

Жителі столиці, які побачили оголошення про чайові в магазинах «Сільпо», переважно негативно ставляться до такої новації. Та підозрюють, що з часом таким чином магазини можуть почати економити на зарплатах працівників за рахунок споживачів. Та наводять приклад, що черговий на кулінарії отримує за 60 годин роботи 3-4 тисячі грн, що дуже мало для такої роботи та навантаження.

Хоча є й такі клієнти, які готові давати чайові самі та заохочують робити так іншим. Мовляв, справа добровільна, однак гарного співробітника заохотить йти на роботу та усміхатися ширше.