«Обмежено придатні» – це як “трішки вагітні”?

Читайте також

Платіжка за світло може зрости на 600 гривень

Після нового підвищення тарифів на електроенергію суми у платіжках українців можуть збільшитись у середньому на 350-600 гривень. Про це розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у своєму telegram.

Не будь жлобом – заощадь!

Всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів.Тому диспетчерський центр "Укренерго" закликає українців щодня ощадливо споживати електроенергію з 19:00 до 22:00, повідомляє пресслужба оператора енергомережі України.

Унікальна Великодня інсталяція – безкоштовно

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкриють Великодню квіткову інсталяцію. Її створять професійні флористи на майстер-класі під керівництвом флористки Олени Дрючан.

Тайвань та Паризька агломерація будують міст у Києві

Загальна довжина мосту становить 160 метрів, а ширина - 4 метри. Міст виготовлено з металу, що надійшов із "Азовсталі", він складається з п'яти хвиль, символізуючи динаміку та рух.

Чи з’явиться у Києві єдиний квиток для електричок та міського транспорту?

«Укрзалізниця» виступає за те, щоб міський транспорт Києва й електрички Kyiv City Express інтегрувалися в єдину систему зі спільною системою оплати. 

Поділитися

Президент Володимир Зеленський підписав закон, яким скасовується статус «обмежено придатний». Чоловіки призовного віку з таким висновком повинні заново пройти військово-лікарську комісію.
Про підписання президентом закону №10313 повідомляється в картці документа на сайті Верховної Ради.

Відтепер є лише дві категорії придатності до військової служби — «придатний» і «непридатний». Повторна лікарська комісія потрібна для того, щоб визначити категорію військовозобов’язаного, який раніше мав статус «обмежено придатного», пояснює заступниця міністра оборони Наталія Калмикова.

Під час розробки цього закону колишній головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний також підтримував виключення терміну «обмежено придатний».

«Ми з повагою ставимось до людей, які перебувають у цивільному середовищі. І ми хочемо, щоб військо поповнювали люди, які за своїми показниками можуть воювати. Але все буде вирішувати ВЛК», — казав він.

Що передувало?

21 березня Верховна Рада України підтримала у другому читанні та в цілому законопроєкт про забезпечення прав військовослужбовців і поліціянтів на соціальний захист.

Він передбачає можливість перебувати на лікуванні до 12 місяців (зокрема за кордоном) без проходження ВЛК, можливість звільнення військовослужбовців для догляду за хворою дитиною віком до 14 років та відпустки для військовослужбовців у разі народження дитини або після поранення.

Деякі депутати зазначали, що в законопроєкті є суперечливі норми про заборону військовим користуватися певними соцмережами, зокрема виставляти стрими й ділитися певними даними в мережі.

Згодом парламентський Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вилучив із документа норми, які обмежували свободу слова захисників.