Папа Римський закликав молодь України пам’ятати своїх героїв і прощати ворогів

Читайте також

Станція метро “Лук’янівська” вп’яте постраждала через російську атаку

Цієї ночі під час російської атаки вже вп’яте зазнала пошкоджень станція «Лук’янівська».

Рятувальники витягли живого кота з-під завалів

Посеред трагедії масованого обстрілу Києва 24 квітня сталася зворушлива подія

Центральний палац одружень у Києві зазнав пошкоджень

Центральний палац одружень у Києві зазнав пошкоджень внаслідок нічної ракетної атаки, що сталася 24 квітня.

Ціна пішла вгору

В Україні цього тижня спостерігається зростання цін на моркву.

В Україні планують різко збільшити 19 видів штрафів

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України підготувало законопроєкт

Поділитися

Папа Римський Франциск закликав українську молодь пам’ятати своїх героїв і прощати своїх ворогів, зауваживши, що “це ще важче у ситуації війни”.

Молодих людей з країни, охопленої війною, Папа закликав “протистояти інстинкту відповідати на удар іншим ударом” та бути поблажливими, пише Vatican News.

Ми завжди намагаємося вести війну і відповідати на удар іншим ударом. Але щоб побудувати мирне майбутнє, ми маємо пробачити одне одного
Папа Римський

Зокрема, Папа сказав: “Пробачити дуже важко. Ми завжди намагаємося вести війну і відповідати на удар іншим ударом. Але щоб побудувати мирне майбутнє, ми маємо пробачати одне одного. Завжди”.

Він також закликав бути патріотами, не втрачати туги за своєю країною в еміграції, молитися та прощати.

“Одна з найважчих речей — це пробачити, і це важко для всіх, навіть для мене”, — цитує видання Catholic Review слова Папи, сказані під час відеозв’язку з близько 250 молодими людьми, які зібралися в українському греко-католицькому соборі Воскресіння Христового в Києві, а також у Луцьку, Донецьку, Варшаві, Мюнхені, Лондоні, Чикаго та Торонто.

Папа додав українцям, що прощати інших “ще важче у ситуації війни, але це важливо”.

Він назвав прощення мистецтвом, відповідаючи на питання Тетяни з Чикаго, яка говорила про “дітей, які втекли від сучасного Ірода” та запитала:

“Як нам прощати і вчити дітей прощати, коли війна залишає глибокі рани в наших серцях?”

Понтифік поділився власним досвідом, згадуючи слова з молитви “Отче наш”: “Я повинен пробачати, як мене пробачили. Кожен із нас повинен подивитися на те, як ми отримували прощення у нашому власному житті”.

Папа Римський говорив і про важливість любові до Батьківщини, згадавши приклад загиблого під Авдіївкою 23-річного Олександра– солдата, який пішов на передову з маленькою Біблією у кишені. Нині його молитовник та вервиці постійно на столі у Папи Римського.

“Пам’ятайте героїв, які віддали життя за вашу країну”, – закликав понтифік.

Глава УГКЦСвятослав Шевчук, як один з організаторів онлайн-зустрічі, сказав Папі Франциску, що якщо спрацюють сирени повітряної тривоги, їм доведеться перервати зібрання та піти в підземне укриття.

“Це диво, що ми маємо світло й електрику, – сказав він Папі. – Минулої ночі була ще одна атака”.

Шевчук додав, що “в Україні надія багатолика”, зокрема, має обличчя молодих українських дівчат і хлопців, які, “попри виклики війни, вміють любити Бога і ближнього”.

Не втомлюйтеся від діалогу. Мир будується через діалог. Іноді це неможливо через упертість деяких, але завжди докладайте зусиль.
Папа Римський Франциск

Під час зустрічі троє молодих українців (одна з них зараз живе в Чикаго) розповіли Папі Франциску про смерті та страждання, яких вони та їхні родини зазнали після того, як Росія розпочала широкомасштабне вторгнення до України в лютому 2022 року.

Молода жінка з Донецької області, куди російські війська здійнили вторгнення у 2014 році, сказала Папі Франциску, що вона та її однолітки хочуть “справедливого і тривалого миру, який дозволить нам повернутися до наших міст і наших мрій”.

21-річна вчителька з УжгородаІліана Добра запитала Папу: “Чи варто вмирати за свою країну?” та “Як ми можемо живити нашу віру в захист життя, коли саме життя знецінюється в усьому світі?”

Папа Франциск відповів, що життя скрізь знецінюється і занадто часто гроші та ведення війни стають пріоритетом.

Крім спільної молитви, учасники зустрічі також колядували, інформують паломники із Мукачівської греко-католицької єпархії.