Парк Дружби народів ліквідують, а острови Труханів та Муромець стануть рекреаційними зонами

Читайте також

Графік роботи столичної підземки на святкові дні

Київський метрополітен працюватиме 25 грудня, 31 грудня та 1 січня у звичайному режимі — з 5:30-6:00 до 23:00 щодня, повідомили в Київському метрополітені.

Графіки відключень у Києві найближчим часом не скасують

У столиці відключення більш довготривалі, ніж в деяких областях України не спроста.

На 12 грудня в Київській області знову запроваджено посилені погодинні відключення електроенергії

У четвер, 12 грудня, в Києві та області діятимуть посилені погодинні графіки відключень електроенергії.

Жадан і Собаки: Великий збір-концерт у Жовтневому Палаці

Цей вечір стане простором світла, спокою та потужної української музики, а головною метою є старт нового збору на потреби Корпусу Хартія

Новорічний джаз-концерт «РІЗДВО У СТИЛІ ДЖАЗ»

«РІЗДВО У СТИЛІ ДЖАЗ» — перший в Україні джазовий концерт Нового 2026 року, присвячений різдвяній музиці у яскравих джазових аранжуваннях

Поділитися

КП «Київський центр розвитку міського середовища» проводить закритий архітектурний бліц-конкурс на визначення кращої передпроектної пропозиції благоустрою центральної частини урочища Чорторий (острів Труханів – острів Муромець) у Деснянському районі столиці. Програму та умови конкурсу, а також текстові, графічні та фотоматеріали затверджено розпорядженням КМДА.

Кращу передпроектну пропозицію обиратимуть для розвитку та збереження історичного, природно-ландшафтного, екологічного, туристичного та рекреаційного потенціалу центральної частини міста і дніпровських островів у цілому з урахуванням природоохоронного законодавства України. Співорганізатор – громадська організація «Асоціація ландшафтних архітекторів України».

Острів Муромець

Розвиток центральної частини урочища Чорторий має стати одним із прикладів ефективної співпраці громадськості та місцевої влади у вирішенні питань розвитку невпорядкованих, занедбаних територій. Адже острів Муромець – це найбільший за площею київський острів (800 га). Наразі тут розміщується парк Дружби народів, який буде ліквідований.

Проте комплексне впорядкування публічного простору на островах малорозвинене. Зокрема, конкурсанти мають урахувати існуючі проблеми території. Крім того, у передпроектних пропозиціях мають також урахувати підтримання екологічної рівноваги дніпровського міського ландшафту, створення нових робочих місць, додаткові надходження до столичного бюджету у випадку залучення інвестицій і використання територій у рекреаційних та розважальних цілях. При цьому також важливо розуміти, що частина території є об’єктом природно-заповідного фонду.

Виставка конкурсних проектів триватиме в приміщеннях КМДА і Департаменту містобудування та архітектури протягом двох тижнів.