Передача костелу Св.Миколая римо-католикам: у МКІП сподіваються на зміни до законів у травні

Читайте також

У Міненерго запевнили, що літо буде без темряви

Влітку українцям не варто очікувати масштабних відключень електроенергії — енергосистема наразі витримує навантаження, а ремонтні бригади працюють за планом.

В меню McDonald’s з’явиться дві новинки

Мережа ресторанів швидкого харчування McDonald's оновить меню в закладах...

​​​​Нацполіція ліквідувала наймасштабніше в Україні підпільне виробництво анаболічних стероїдів

Фігуранти виготовляли суміші для нарощення м’язової маси, «сушки» тіла та схуднення у звичайній квартирі без дотримання елементарних вимог безпеки чи гігієни.

Кияни можуть вивчати французьку мову на безоплатному курсі

У Києві відкрили безоплатний курс французької мови дорослих.

В Україні знову зросло споживання електрики

Станом на ранок 19 червня споживання електрики в Україні на 3,1% перевищує рівень попереднього дня.

Поділитися

У Міністерстві культури та інформаційної політики сподіваються, що вже в травні будуть внесені необхідні зміни до законодавства, що дозволять передати костел святого Миколая в Києві в безоплатне користування парафії Римсько-католицької церкви.

Про це сказала начальниця управління дозвільно-погоджувальної документації МКІП Наталя Войцещук під час пресконференції “50 днів до повернення костелу св. Миколая парафії”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У нас є юридично ненормована законодавча база питання передачі. На сьогодні, з 2020 року, немає опції передачі в безоплатне користування, є тільки опція оренди. І закон, який зараз буде на другому читанні, там будуть поправки щодо релігійних об’єктів, і передачі в безоплатне користування. І також з іншими звичайно важливими для нас поправками, які стосуються і присутності московського патріархату, і так само щодо поняття національних святинь. Тому подивимось, наскільки швидко по регламенту це буде пройдено, але маємо велику надію, що у травні цей закон буде прийнято”, – сказала Войцещук.

Вона зазначила, що більш складним питанням є переїзд Національного будинку органної і камерної музики, який протягом багатьох років використовував костел як концертний майданчик, до іншого приміщення.

Войцещук наголосила, що костел святого Миколая потребує реставраційних робіт, які можуть зайняти багато років.

“Питання порятунку і збереження пам’ятки запущене… Я думаю, що цього року ті основні і необхідні заходи для убезпечення проходу до костелу, і фіксування елементів, які є в аварійному стані, разом з громадою ми зможемо зробити”, – сказала представниця МКІП.

Вона зауважила, що юридичних перешкод для початку реставрації костелу немає, але ще необхідно знайти донорів, які змогли б надати кошти для проведення таких робіт.

Войцещук зазначила, що ще одним важливим пунктом є повернення хрестів на святиню, тому що “будь-яка пам’ятка, яка має культове значення, має мати хрести, бо це їхній символ”.

Як повідомлялося, ще у вересні 2020 року уряд прийняв розпорядження, яким визначив перспективне завдання – передачу костелу святого Миколая в постійне безоплатне користування парафії святого Миколая Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-католицької церкви в Україні.

Це можливо буде зробити після внесення змін до законодавства та після того, як Національний будинок органної і камерної музики отримає інше приміщення.