Передача костелу Св.Миколая римо-католикам: у МКІП сподіваються на зміни до законів у травні

Читайте також

Платіжка за світло може зрости на 600 гривень

Після нового підвищення тарифів на електроенергію суми у платіжках українців можуть збільшитись у середньому на 350-600 гривень. Про це розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у своєму telegram.

Не будь жлобом – заощадь!

Всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів.Тому диспетчерський центр "Укренерго" закликає українців щодня ощадливо споживати електроенергію з 19:00 до 22:00, повідомляє пресслужба оператора енергомережі України.

Унікальна Великодня інсталяція – безкоштовно

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкриють Великодню квіткову інсталяцію. Її створять професійні флористи на майстер-класі під керівництвом флористки Олени Дрючан.

Тайвань та Паризька агломерація будують міст у Києві

Загальна довжина мосту становить 160 метрів, а ширина - 4 метри. Міст виготовлено з металу, що надійшов із "Азовсталі", він складається з п'яти хвиль, символізуючи динаміку та рух.

Чи з’явиться у Києві єдиний квиток для електричок та міського транспорту?

«Укрзалізниця» виступає за те, щоб міський транспорт Києва й електрички Kyiv City Express інтегрувалися в єдину систему зі спільною системою оплати. 

Поділитися

У Міністерстві культури та інформаційної політики сподіваються, що вже в травні будуть внесені необхідні зміни до законодавства, що дозволять передати костел святого Миколая в Києві в безоплатне користування парафії Римсько-католицької церкви.

Про це сказала начальниця управління дозвільно-погоджувальної документації МКІП Наталя Войцещук під час пресконференції “50 днів до повернення костелу св. Миколая парафії”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У нас є юридично ненормована законодавча база питання передачі. На сьогодні, з 2020 року, немає опції передачі в безоплатне користування, є тільки опція оренди. І закон, який зараз буде на другому читанні, там будуть поправки щодо релігійних об’єктів, і передачі в безоплатне користування. І також з іншими звичайно важливими для нас поправками, які стосуються і присутності московського патріархату, і так само щодо поняття національних святинь. Тому подивимось, наскільки швидко по регламенту це буде пройдено, але маємо велику надію, що у травні цей закон буде прийнято”, – сказала Войцещук.

Вона зазначила, що більш складним питанням є переїзд Національного будинку органної і камерної музики, який протягом багатьох років використовував костел як концертний майданчик, до іншого приміщення.

Войцещук наголосила, що костел святого Миколая потребує реставраційних робіт, які можуть зайняти багато років.

“Питання порятунку і збереження пам’ятки запущене… Я думаю, що цього року ті основні і необхідні заходи для убезпечення проходу до костелу, і фіксування елементів, які є в аварійному стані, разом з громадою ми зможемо зробити”, – сказала представниця МКІП.

Вона зауважила, що юридичних перешкод для початку реставрації костелу немає, але ще необхідно знайти донорів, які змогли б надати кошти для проведення таких робіт.

Войцещук зазначила, що ще одним важливим пунктом є повернення хрестів на святиню, тому що “будь-яка пам’ятка, яка має культове значення, має мати хрести, бо це їхній символ”.

Як повідомлялося, ще у вересні 2020 року уряд прийняв розпорядження, яким визначив перспективне завдання – передачу костелу святого Миколая в постійне безоплатне користування парафії святого Миколая Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-католицької церкви в Україні.

Це можливо буде зробити після внесення змін до законодавства та після того, як Національний будинок органної і камерної музики отримає інше приміщення.