Перший Форум об’єднаних громад “Децентралізація: нові можливості”

Читайте також

Чотири київські студенти отримали нагороди

Чотири київські студенти отримали нагороди Міжнародного центру Математики в Україні.

Квартиру без ремонту продають за 400 млн грн

Найдорожчу квартиру в Україні продають за 400,7 млн грн.

У центрі Києва здається квартира за якісь 170 тисяч гривень на місяць

Господарі пропонують орендувати апартаменти в Подільському районі Києва.

Скандал із забудовою в Пущі-Водиці

Київські суди вирішують долю забудови в Пущі-Водиці: деталі скандальної справи

Петиція щодо збереження “Літаючої тарілки” набрала голоси

Петиція щодо збереження “Літаючої тарілки” на Либідській зібрала необхідні 6 тисяч голосів за 10 днів.

Поділитися

В Києві пройшов перший Форум об’єднаних територіальних громад (ОТГ), присвячений річниці діяльності в Україні ОТГ, утворених на першому етапі реформи місцевого самоврядування та децентралізації владних повноважень. В роботі Форума прийняли участь Премєр-міністр України Володимир Гройсман, віце-прем’єр Генадій Зубко, мінистри, інші високопосадовці.

Мета заходу — підведення попередніх підсумків діяльності та розвитку перших ОТГ в Україні та напрацювання спільного плану дій Уряду та місцевого самоврядування на наступний рік у контексті реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації владних повноважень.

Починаюи з 2014 року в Україні впроваджується реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яка здійснюється за принципом децентралізації владних повноважень. Саме ця реформа є основоположною, оскільки закладає підгрунтя для втілення інших, секторальних реформ — в освіті, охороні здоровя, соціальній сфері, у сфері надання адміністративних послуг, житлово-комунальному господарстві тощо.

З прийняттям Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” стартував процес формування спроможних громад шляхом їх добровільного обєднання. Паралельно з цим процесом Уряд України провів перший етап фінансової децентралізації.За його поданням, Верховна Рада України прийняла зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України щодо передачі органам місцевого самоврядування додаткових бюджетних повноважень і закріплення стабільних джерел доходів для їх реалізації. До бюджетів ОТГ зараховується 60% податку на доходи фізичних осіб, який здебільшого є бюджетоутворюючим податком; 25% екологічного податку; 5% акцизного податку; 100% єдиного податку; 100% податку на нерухомість; місцеві податки і збори та кошти, отримані за надання адміністративних послуг. На рівень громад держава також передала освітню та медичну субвенції, спрямувала 1 млрд. грн. субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ.

У 2015 році в Україні створено 159 об’єднаних територіальних громад, які з 1 січня 2016 року перейшли на прямі міжбюджетні відносини.

Фінансовий аналіз виконання показників доходів місцевих бюджетів України та бюджетів 159 перших в Україні об’єданих територіальних громад (ОТГ) за 11 місяців 2016 року свідчать, що бюджетна децентралізація створила добру фінансову основу для розвитку територій сіл, селищ, міст.

У листопаді 2016 року надходження власних ресурсів до загального фонду місцевих бюджетів зросли в 1,5 рази (+49,6%) або на 43,7 млрд.грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, а надходження власних місцевих бюджетів обєднаних громад зросли більше, ніж у 3 рази (на 2,0 млрд.грн.) порівняно з 11 місяцями 2015 року (з 0,9 млрд.грн. до 2,9 мдрд.грн.). Власні доходи бюджетів обєднаних територіальних громад на 1 жителя відповідної території в середьому по всіх ОТГ збільшився з 640 грн. до 2115 грн. (на 1475 грн.).

У результаті об’єднані громади, поряд з підготовкою стратегій розвитку своїх територій, уже втілили сотні проектів з ремонту і побудови нових доріг, будівель шкіл, дитячих садків, амбулаторій, будівництва і відновлення водогонів, вуличного освітлення, створили центри надання адмінистративних послуг, яких до цього ніколи не було на території сіл, селищ.

Форум пройшов за ініціативою Кабінету Міністрів України та був організований у співпраці із швейцарсько-українським проектом “Підтримка децентралізації в Україні” (DESPRO).

Додаткову підтримку надали: “ULEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівни, підзвітности та розвитку”; Проект “Децентралізация — шлях до кращих результатів та ефективності” (DOBRE).