Петиція про збереження унікальної огорожі Байкового кладовища набрала необхідну кількість голосів

Читайте також

Затримано двох йолопів за поїздку між вагонами метро в Києві

У Києві було заарештовано двох 16-річних підлітків, які їхали між вагонами метро і знімали відео цієї поїздки.

Головний рабин України заспівав, звертаючись до Трампа із закликом допомогти Україні

Головний рабин України Моше Реувен Асман записав пісню-звернення до президента США Дональда Трампа, закликаючи його допомогти Україні досягти справедливого миру.

В Україні різко переписали ціни на яйця

В Україні помітно здешевшали нефасовані курячі яйця категорії С1.

Цього тижня у столиці відбудуться продуктові сільськогосподарські ярмарки

Цього тижня в Києві триватимуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

17% річних і без податків

Де вигідно розмістити депозит навесні 2025 року?

Поділитися

Тепер міська влада буде зобов’язана її розглянути.

Петиція із закликом зберегти історичну огорожу Байкового кладовища, оприлюднена на сайті Київради, набрала понад 6 тисяч голосів.

Як зазначає автор петиції, київський пам’яткоохоронець Дмитро Перов, огорожа є об’єктом культурної спадщини.

«Паркан, що відмежовує територію кладовища від міста, був споруджений тут у період з 1876 по 1909 рік, коли великий цвинтар остаточно розмежували на дві частини – стару та нову. З того часу і по сьогодні червоне обрамлення історичної огорожі є одним із символів цього місця, пов’язаного в серці киян з пам’яттю про похованих тут людей», – йдеться у тексті петиції.

Однак нещодавно розпочалися роботи із заміни автентичного паркану кладовища на новий із бетону та клінкерної цегли. Як зазначає Перов, під загрозою опинилися ковані ґрати, ліплений декор, символічні скульптури та написи інтегровані в стовпчики історичного цегляного огородження та цегляних порталів-брам.

«Все це нині ми ризикуємо втратити, адже капітальний ремонт, який тут запланувала дирекція кладовища не передбачає реставраційних робіт. А отже, паркан буде розібрано та замінено на новий, як це вже сталося у підніжжя Байкової гори. Цього не можна допустити! Тож, закликаємо міську владу зупинити демонтаж історичного паркану та розробити проект реставрації та відновлення унікального історичного об’єкту», – закликає петиція.