«Подорожі едокко» у Музеї Ханенків

1 червня відкрилась виставка «Подорожі едокко» – мистецтво японського міста 17-19 століть із колекції Музею Ханенків у рамках Року Японії в Україні. 

На виставці «Подорожі едокко» продемонструють одну з найбільш цінних частин музейного зібрання японських пам’яток 17-19 століть – кольорову гравюру і твори декоративно-прикладного мистецтва. Більшість із експонованих на виставці творів свого часу були придбані засновником музею – Богданом Ханенком,  і мають високу мистецьку та історико-культурну цінність.

Експозиція розкриє глядачам унікальні аспекти культурного й соціального життя японців у добу Едо – так, за назвою столиці, називався в історії Японії період від початку 17 до середини 19 століття.

Саме в Едо з’явився головний персонаж цієї епохи – едокко («народжений в Едо»), життєлюбний кмітливий городянин, любитель ризикованих пригод, людина честі та вишуканих манер. Едокко захоплювався «картинами швидкоплинного світу» – гравюрами укійо-е та акторською грою в театрі кабукі, щиро милувався красою краєвидів, які відкривалися оку подорожнього на станціях дороги Токайдо.

Уже традиційно для Музею Ханенків виставка супроводжуватиметься змістовними текстами-оповіданнями про гравюру укійо-е, театр кабукі та акторів-кумирів тогочасної публіки, красунь кварталу Йосівара, краєвиди дороги Токайдо.

Виставка триватиме до 3 вересня 2017 року у виставкових залах Східної колекції Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків за адресою: вул. Терещенківська, 17. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне