«Попелюшка» Россіні – у Національній опері

Запаморочливо-віртуозна й витончена опера «Попелюшка» Дж. Россіні – це дуже красива казка, котру можна побачити у Національній опері України лише раз на сезон. Вистава відбудеться 14 листопада. Опера «Попелюшка», жанр якої сам композитор визначив як dramma giocoso (весела драма), сповнена блискучого гумору, радості життя, смішних, кумедних ситуацій, і одночасно це не просто буфонада, а весела історія, в якій розкриваються глибокі почуття героїв, їх поетичність і натхненність.

Попелюшка

Прем’єра опери, що відбулася 25 січня 1817 року в театрі «Валле», була зустрінута розпещеною римською публікою досить стримано, але з кожним наступним спектаклем, як і передбачав Россіні, успіх опери зростав.

Достаток чарівних мелодій, то пісенних, то віртуозних, яскраві вокальні ансамблі, різнохарактерні арії та каватини, темпераментна увертюра визначили успіх цієї опери не тільки в XIX столітті, але і в наш час. За останні кілька десятиліть «Попелюшка» міцно увійшла до репертуару провідних театрів світу і своєю популярністю перевершила навіть знаменитого «Севільського цирульника». З цієї причини актуальний і закономірний інтерес до «Попелюшки», опери, повної молодості, дотепності, оптимізму і життєлюбства.

Попелюшка

Головні партії виконують: Тетяна Пімінова (Анджеліна, Попелюшка, пасербиця дона Маньїфіко), Богдан Тарас (Дон Маньїфіко, барон ді Монтеф’ясконе), Дмитро Іванченко (Дон Раміро, принц Салерно), Ігор Мокренко (Дандіні), Лілія Гревцова (Клорінда) та ін.

Постановний склад: диригент-постановник – Володимир Кожухар; режисер-постановник – Італо Нунціата; хормейстер-постановник – Богдан Пліш; художник-постановник – Марія Левитська; художники костюмів – Марія Левитська та Наталія Кучеря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне