Пиво та сидр займають понад 90% обсягу на ринку слабоалкогольних напоїв в Україні

Читайте також

На Київщині виявили масову загибель бджіл

Пасічники у Білоцерківському районі Київщини виявили масову загибель бджіл. 

Станція метро “Лук’янівська” вп’яте постраждала через російську атаку

Цієї ночі під час російської атаки вже вп’яте зазнала пошкоджень станція «Лук’янівська».

Рятувальники витягли живого кота з-під завалів

Посеред трагедії масованого обстрілу Києва 24 квітня сталася зворушлива подія

Центральний палац одружень у Києві зазнав пошкоджень

Центральний палац одружень у Києві зазнав пошкоджень внаслідок нічної ракетної атаки, що сталася 24 квітня.

Ціна пішла вгору

В Україні цього тижня спостерігається зростання цін на моркву.

Поділитися

Моніторинг ринку слабоалкогольних напоїв в Україні свідчить про значні зміни у сфері, що зумовлені як глобальними тенденціями, так і особливостями внутрішнього споживання. Про це повідомляє newfood, пише agronews.ua.

До 2015 року пиво було беззаперечним лідером, охоплюючи 90% ринку. Решта 10% припадала на інші категорії слабоалкогольних напоїв, які переважно споживали жінки та люди, що не віддають перевагу пиву.

Проте з 2015 року на ринку розпочався «сидровий бум». Такі нові продукти, як Apps та Garage, швидко завоювали популярність і зайняли 30–40% сегмента, потіснивши інші слабоалкогольні напої. Сьогодні основна конкуренція точиться між пивом і сидром, тоді як частка класичних слабоалкогольних напоїв продовжує зменшуватись.

Ринок слабоалкогольних напоїв в Україні контролюється двома основними компаніями:

  • ГК «Нові Продукти» – 66%
  • Оболонь – 33%

Воєнні дії суттєво позначилися на виробничих показниках. У березні 2022 року компанія «Оболонь» виробила лише 6,5% від обсягу аналогічного періоду 2021 року, однак уже у квітні почалося поступове відновлення. ГК «Нові Продукти» після тимчасового простою в березні 2022 року відновила випуск бутильованої води та енергетичних батончиків, а вже у квітні—травні повернулася до повноцінного виробництва слабоалкогольних напоїв.

Українські виробники активно виходять на міжнародні ринки, особливо в такі  країни як Грузія, Молдова та Вірменія. Наразі близько 3% слабоалкогольних напоїв експортується, і цей показник має потенціал до зростання.

Середня вартість продукції в сегменті становить приблизно 45 гривень. У конкурентній боротьбі «Оболонь» позиціонує свої товари як доступну альтернативу, зокрема, порівняно з брендами Bronx і Revo.

1