Радіаційний фон у столиці після Чорнобильської пожежі – в межах норми – Кличко

Пожежу в Чорнобильській зоні вдалося загасити та ще тиждень піде на повне обстеження ділянок займання. Радіаційний фон у столиці – в межах норми. Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

«Пожежу в Чорнобильській зоні, яка розпочалася 4 квітня, вдалося загасити. Втім, за оцінками рятувальників, ще тиждень піде на те, щоб повністю обстежити всі ділянки займання. На деяких досі спостерігається тління. Тому пожежа може спалахнути знову. Користуючись нагодою, хочу подякувати столичним рятувальникам, які боролися з вогнем. Стосовно радіаційного фону: він у столиці зараз – в межах норми. Фон не перевищує 0,013 мілірентген на годину при нормі 0,03 мілірентгени на годину. Про це свідчать і дослідження наших фахівців, і закордонних експертів», – сказав мер столиці.

За його словами, фахівці з Інституту радіаційного захисту та ядерної безпеки Франції підтвердили, що в Києві немає підвищення рівня радіації внаслідок пожежі у зоні відчуження. Для дослідження вони використовували власну систему радіаційного контролю.

«Вкотре підкреслю, що людська недбалість може призводити до катастрофічних наслідків. І дана ситуація не є виключенням. Вчора правоохоронці затримали ще одного чоловіка, який став винуватцем цієї страшної пожежі. Людина палила сміття і вогонь перекинувся на суху траву. Як наслідок – згоріли сотні гектарів лісу», – зазначив Віталій Кличко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне