Річна інфляція наближається до 13%

Читайте також

Все керівництво патрульної поліції у Києві відсторонено після теракту

Судячи з отриманих даних, МВС розпочало масштабну чистку та реформування структури патрульної поліції.

Гетманцев заявив про провал боротьби з тіньовими схемами в Україні

Безпорадність правоохоронців завдає державі не меншої шкоди, ніж пряма корупція.

Скільки років в’язниці можуть отримати патрульні, які втекли від київського стрілка

Під час нападу на вулиці Деміївській у Києві правоохоронці покинули місце події, не зупинивши озброєного нападника.

Українцям готують нові правила оплати тепла

В Україні готуються до оновлення правил оплати за теплопостачання, що може суттєво змінити структуру майбутніх платіжок.

Укренерго закликало знизити використання електроенергії

НЕК "Укренерго" не запроваджуватиме графіки відключень електроенергії в усіх українських областях у вівторок, 21 квітня.

Поділитися

Базова інфляція в січні 2025 року порівняно із попереднім місяцем прискорилася до 1,3%, за рік у цілому — до 12,9%. Така статистика призвела до того, що ціни на продукти та деякі послуги зросли.

Про це повідомила прес-служба Державної служби статистики.

На споживчому ринку в січні ціни на харчові продукти та безалкогольні напої зросли на 1,2%. Зокрема підскочила вартість овочів, соняшникової олії, безалкогольних напоїв, хліба, масла, продуктів переробки зернових, м’яса та м’ясопродуктів, молока та молочних продуктів, фруктів, риби. Водночас подешевшали яйця (23,1%), макаронні вироби (0,8%) і цукор (0,6%).

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,6%. Це пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 2,3%. Одяг і взуття подешевшали на 5,5% (одяг — на 5,6%, взуття — на 5,4%).

Ціни на транспорт через подорожчання проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті і палива та мастил зросли на 1,4%. У сфері зв’язку ціни підскочили на 9,1%. Це пов’язано з підвищенням тарифів на місцевий телефонний зв’язок на 29,1% та мобільний зв’язок на 15,6%.

Нагадаємо, за даними НБУ, в Україні пік інфляції очікується у другому кварталі 2025 року. Після чого вона почне сповільнюватися та становитиме 8,4%.