“Сенс крові”: чи був сенс?

Читайте також

У Києві “космічні” ціни на таксі

У Києві ціни на таксі продовжують зростати, однак реальний дохід водіїв знизився за час війни. Це зумовлено не лише мобілізацією, яка скоротила кількість таксистів.

У Києві представники різних конфесій молилися за мир в Україні

На Софійській площі столиці України зібралися представники різних релігійних громад та міжнародних організацій для спільної молитви за справедливий мир в Україні. Захід став символом єдності і підтримки у важкі часи російської агресії.

Київ б”є температурні рекорди п’ятий день поспіль

У понеділок 15 липня в Києві максимальна температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень для цієї дати і склала 34,2 градусів тепла. Попередній рекордний показник 1883 року перевищено на 0,5 градусів.

Загальний борг киян за комуналку

Загальний борг киян за спожиті послуги гарячого водопостачання та опалення становить понад 6,2 млрд грн, а за послуги постачання холодної води та водовідведення — близько 1,2 млрд грн.

У Києві можуть давати по 4 години електроенергії на добу – Київрада

Кияни можуть за оптимістичного сценарію отримувати по 8 годин електричної енергії на добу з розподілом по 4 години вдень та стільки ж вночі.

Поділитися

Донація крові — найменше, що може зробити людина, яка зараз не перебуває на полі бою. Лише один забір крові здатен врятувати життя трьом хоробрим бійцям. Аби привернути увагу до потреби у крові у Києві влаштували масштабну донацію. Усе відбувалося просто у книгарні на Хрещатику.

Ініціаторами акції “Сенс крові” став благодійний фонд “Солом’янські котики”, який від початку повномасштабної війни допомагає українським військовим, рятувальникам та цивільним.

“Наш фонд фокусується на напрямках навчання естетичної медицини, гуманітарного розмінування. Торік ми почали адвокатувати тему переливання крові на догоспітальному рівні, забезпечувати військових спеціальним обладнанням для переливання крові на догоспітальному рівні”, — пояснив виконавчий директор БО “БФ “Солом’янські котики” Андрій Єрофєєв.

Холодильники, спеціальні підігрівачі, тести на інфекції, системи для переливання крові — це лише частина обладнання, яке необхідне військовим медикам на фронті, аби перелити бійцю кров та врятувати життя.

“Якщо його немає, то нема можливості використовувати кров на фронті. Бо в холодильнику військові можуть зберігати кров при потрібної температури, щоб вона не псувалася. Завдяки підігрівачеві вони можуть підігріти кров до потрібної температури та зробити всі потрібні маніпуляції, щоб врятувати життя військовому”, — додав Андрій Єрофєєв.

Кров, окрім самої крові на акції збирають донати на необхідне обладнання для переливання. Фонд допоміг більш як 20 підрозділам.

“Ми відкрили збір на 300 000 гривень, щоб забезпечити сорок сьому бригаду спеціальними картриджами. Коли людина донатить від 1 000 гривень, ми робимо іменний картридж. Після того, як картридж врятує життя людини, ми зможемо сповістити благодійнику про те, що він допоміг врятував життя”, — резюмував Андрій Єрофєєв.

Ще один спосіб врятувати комусь життя — це донації кісткового мозку. Процедура безболісна, без будь-якого ризику для здоров’я донора.

“Це відбувається так само як донації тромбоцитів або плазми крові методом аферезу. Забирають стовбурові клітини. Це триває три-п’ять годин. Людина може подарувати комусь шанс на життя”, — пояснила менеджерка з комунікації Українського реєстру донорів кісткового мозку Анна Кузьменко.

Людина може зареєструватись як потенційний донор в українському реєстрі донорів кісткового мозку. Там візьмуть мазок із внутрішньої сторони щоки й відправлять до німецької лабораторії для типування. Якщо колись комусь підійдуть клітини потенційного донора, його запросять на донації.

“При донорстві стовбурових клітин донора шукають по збігу ДНК. Потрібно знайти людину, яка матиме точно таке саме ДНК, як і пацієнта. Це унікальна операція. Бо існує понад 50 мільйонів відомих комбінацій. В нас був пацієнт, який 15 років чекав свого донора”, — провадить Анна Кузьменко.

Трансплантація стовбурових клітин потрібна людям, які хворіють на рак крові та мають тяжкі імунні захворювання. Донор для таких пацієнтів — це останній шанс на життя. За даними Українського реєстру донорів кісткового мозку, 50% хворих, котрі потребують донації в Україні — це діти.

Допоїти можна навіть після смерті, а саме укласти конфіденційну угоду на посмертну донацію органів. Це можна зробити в Українському центрі трансплант-координації. За даними Міністерства охорони здоров’я, майже 5 000 пацієнтів щороку потребують пересадки життєво необхідних органів.