Школярів навчатимуть програмуванню безкоштовно

Читайте також

Посилення заходів безпеки в Києві

Влада Києва ухвалила рішення про посилення заходів безпеки у столиці. Про це в коментарі "Київ24" повідомив заступник директора з оборонних питань у Департаменті муніципальної безпеки КМДА Михайло Щербина і пояснив, з чим пов'язане таке рішення.

Найкращих театральних діячів столиці відзначили премією «Київська пектораль – 2023»

У столиці найкращих митців сцени традиційно відзначили найпрестижнішою театральною премією «Київська пектораль».

Кличко вручив мерикіні Парижа відзнаку «За сприяння обороні Києва»

Від початку повномасштабної війни мерикіня Парижа Анн Ідальго вже вчетверте відвідує Київ. У четвер, 28 березня, Кличко зустрівся з французькою делегацією у столичній мерії. Через оголошення повітряної тривоги сторонам довелося продовжувати спілкування у підвалі-укритті КМДА.

У Києві почали вимикати опалення

Починаючи відсьогодні, 28 березня, у Києві почали вимикати опалення. Про це в ефірі телеканала "КИЇВ 24" повідомив секретар Київської міської ради, заступник мера Володимир Бондаренко.

Кияни “тащаться” від “Конотопської відьми” “франківців”

Сьогодні, 28 березня, відкрили продаж квитків у Театрі Франка на феєричну виставу режисера Івана Уривського "Конотопська відьма". Щоб отримати бажаний квиток, кияни почали збиратися ще за три години до початку продажів квитків.

Поділитися

У столиці презентували запуск освітнього IT-проекту, на меті якого – безкоштовно навчати програмуванню школярів у форматі IT-факультативу. Програма стартуватиме в київській школі № 61 у тестовому режимі з перспективою подальшого поширення на все місто.

«Мета цих факультативних занять – надати школярам простий і безкоштовний доступ до професії майбутнього – програміста, – підкреслив, презентуючи проект, перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс. – Проект реалізується за підтримки Kyiv Smart City волонтерами «Академії Кодування». І, якщо цей досвід буде вдалим, а я в цьому не сумніваюся, то вже з початку наступного навчального року його поширять на все місто», – зауважив Геннадій Пліс.

За словами Кирила Савченка, організатора некомерційної ініціативи «Академії Кодування», програму започатковано з метою її апробації і подальшого поширення в столиці. Проект стане першим комплексним досвідом навчання програмуванню в державних школах.

«IT-освіта є важливою складовою в побудові розумного міста, – вважає координатор Kyiv Smart City Ярослава Бойко. – Ми маємо чіткий запит суспільства та не можемо його ігнорувати. Окрім того, декілька місяців поспіль програма Kyiv Smart City Hub тестувалась в Kyiv Smart City Hub, ми зрозуміли, що, по-перше, вона ефективна, по-друге, бажаючих навчатись дуже багато і очевидно, що у програми є велике майбутнє. І нам усім потрібно поступово переходити до конкретних дій».

Геннадій Пліс зауважив, що розвиток молоді – це пріоритет роботи команди мера Києва. Саме тому навчання в школах столиці має проводитися за сучасними, провідними програмами.

«Зараз волонтери збирають кошти, щоб обладнати класи для занять у інших школах Києва. Кожен може приєднатись до цієї ініціативи на платформі «Спільнокошт». Ми знаємо, наскільки важливо направити школярів, допомогти їм у майбутній професії. Я також впевнений, що програміст – це та справа, потреба в якій буде лише розвиватися», – підкреслив перший заступник голови КМДА.

spot_img