Швидкість здачі житла в оренду у Києві зросла вдвічі

Читайте також

Тарифи на послуги ЖКГ різко зростуть

В Україні з початку повномасштабної війни житлово-комунальні тарифи на кілька ключових послуг, зокрема водопостачання, природний газ, гарячу воду та опалення залишалися незмінними.

В “Укренерго” повідомили, чи діятимуть графіки відключення 18 вересня

Компанія "Укренерго" повідомила, що в середу, 18 вересня, заходи щодо обмеження електроенергії не прогнозуються.

У “Київ Цифровий” додали «Мапу ментального здоров’я» для пошуку психологічної підтримки

У застосунку “Київ Цифровий” запустили «Мапу ментального здоров’я», яка допоможе містянам знайти необхідну психологічну допомогу.

Київські митники спалили понад 11 тисяч ляльок Barbie

Сумний фінал спіткав іграшки через порушення прав інтелектуальної власності та спробу ввезти в Україну контрафактний товар.

У Києві середньодобовий вміст діоксиду азоту перевищує допустимі концентрації

В Українському гідрометеорологічному центрі у вівторок, 17 вересня, повідомили, що середньодобовий вміст діоксиду азоту у столиці перевищує гранично допустимі концентрації (ГДК).

Поділитися

Якщо на початку року між появою оголошення до підписання договору оренди у середньому минало 11 днів, то зараз цей проміжок часу скоротився до п’яти днів.

За минулий рік, якщо рахувати з вересня 2023-го, Київ ставить абсолютний рекорд швидкості закриття орендних пропозицій. Навіть попри те, що цього літа вартість оренди однокімнатних квартир, що мають незмінний попит, досягла психологічно критичної позначки в 15 тис. грн. На початку цієї осені в орендарів є не більше, ніж п’ять днів на пошуки – і неважливо, шукають вони одно- чи двокімнатну квартиру.

Згідно з інформацією аналітиків компанії ЛУН, рік тому столичні квартири здавалися за 7 днів, наприкінці осені та взимку цей період збільшився та досяг абсолютного максимуму в 11 днів у січні, коли життя традиційно стає на паузу. А з того часу невпинно знижувався, поки не досяг нинішніх п’яти днів. Тобто споконвічний вересневий попит нікуди не дівся, навіть попри війну – новий навчальний рік гарантує Києву нових жителів у вигляді студентів, які поступово переходять на формат навчання офлайн. А з іншого боку, через війну до столиці їдуть вимушені переселенці – і це теж збільшує попит на житло. Проте, на думку аналітиків, у мирні часи ціни б мали різко злетіти, а зараз підвищуються дуже повільно.

До речі, про ціни: за даними компанії ЛУН, середня вартість 1-кімнатної квартири в Києві наразі становить 15 тис. грн, які просять орендодавці. Проте цілком реально орендувати за 13 тис. грн. Що стосується 2-кімнатних, в оголошеннях це майже 20 тис. грн на місяць, “в житті” – 17 тис. грн.

Щодо швидкості здачі в масштабах країни, Київ випереджає Одесу та Львів, де також традиційно високий попит на орендоване житло. Проте змагатися зі столицю – марна справа. В Одесі у потенційних орендарів є на роздуми та біганину 9 днів, а у Львові – аж 15. Проте Львів попереду Києва щодо цін: реальна вартість оренди “однушки” тут 14 тис. грн, двокімнатної квартири – 18 тис. грн.