Софія Київська вдруге випустила колекційні євробанкноти

Читайте також

Тріумф київських більярдистів

Завершився всеукраїнський турнір з більярду.

Київ переплатив 160 млн гривень за доставлення подарованих Варшавою вагонів метро

Державна аудиторська служба заявила, що «Київський метрополітен» переплатив 160 мільйонів гривень на транспортування 60 вагонів, які подарувала Варшава.

У Києво-Печерській лаврі відкрилася виставка артефактів епохи Мазепи

На виставці є експонати, які вперше представлені широкому загалу.

Фільм київського режисера переміг на фестивалі в Страсбурзі

Кінострічку «Ти — Космос» режисера Павла Острікова відзначено міжнародними нагородами на Festival Européen du Film Fantastique de Strasbourg.

Чи відмовляються кияни від російської мови

Російськомовні діти в Києві: чи відбувається відворот від української мови?

Поділитися

Софія Київська розпочинає другий етап продажу колекційних банкнот “0 євро” із зображенням Софійського собору ХІ ст. і написом “Як тебе не любити, Києве мій!”.

Як повідомляється на Facebook-сторінці заповідника, таким чином вони намагаються привернути увагу до найвизначніших культурних та історичних пам’яток столиці, сприяти їх збереженню і популяризації.

Як зазначається, купюри мають вигляд реального євро та виготовлені за тією ж технологією, що використовується у випуску справжніх євробанкнот (містить водяний знак, мікродрук, контрпринт, голограму, елементи захисту від ультрафіолету, має свій номерний знак, сенсорну зону для людей з вадами зору та інші елементи паперових євро).

Колекційні банкноти номіналом 0 євро можна придбати в сувенірній крамничці на вході під Дзвіницею Національного заповідника “Софія Київська” (м. Київ, вул. Володимирська, 24) або замовити он-лайн на офіційному сайті Софії Київської у розділі “Музейна крамничка”.

Вартість 1 банкноти – 300 грн.

Старт нових продажів не випадково розпочинається у День Українського козацтва 1 жовтня, адже Свята Софія є свідком славетної Козацької доби, і саме тоді, за часів Мазепи, вона набула рис українського бароко, стала символом духовності та культури нації, зберігаючи пам’ять про героїчну історію українського козацтва”. – пояснили у заповіднику.