Театр Франка відзначає 100-річчя та готує 8 прем’єр

Читайте також

На Виноградарі в Києві висадили платани

Про це повідомили в КП УЗН Подільського району. Комунальники висадили 11 платанів у сквері на проспекті Георгія Гонгадзе.

Воювати будуть “залізяки”

Війна в Україні знаходиться дуже близько до того моменту, коли на полі бою з обох сторін будуть воювати не люди, а машини.

Чи буде звільнено ректора КНУ?

Петиція щодо звільнення ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова набрала 25 тисяч голосів, необхідних для її подальшого розгляду президентом України. Про це стало відомо із сайту Офісу президента.

Хабарники мешкають у Києві

Київ та Київська область увійшли до трійки найбільших хабарників в Україні. Про це повідомляє Опендатабот. Торік тут винесли вироки 325 корупціонерам. Лідером виступає Львівщина, також на пʼятки наступає Одещина.

У Київському СІЗО немає вільних місць

Платні камери підвищеної комфортності в Київському слідчому ізоляторі окупилися дуже швидко. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська. За його словами, ініціатива щодо створення платних камер у СІЗО "прекрасно працює".

Поділитися

100-ий сезон Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка відкриває 10 вересня виставою “Перехресні стежки” за п’єсою Івана Франка, а вже 11 вересня відбудеться прем’єра – “Поминальна молитва” за п’єсою Григорія Горіна. Це оновлена версія вистави “Тев’є-Тевель” в постановці Сергія Данченка і Дмитра Чирипюка, в якій грав Богдан Ступка. Тепер же в головній ролі – Богдан Бенюк.

Театр Франка

“В головній ролі ми побачимо Богдана Бенюка, який ще тоді разом зі Ступкою був призначений на головну роль. Але він зіграє тільки зараз, – сказав генеральний директор – художній керівник театру Михайло Захаревич, – Носії авторських прав Григорія Горіна попросили, щоб ми назвали цю виставу не “Тев’є-Тевель”, а “Поминальна молитва”. Ми не можемо їм відмовити, вони на це мають право. І тому в останні дні ми поміняли наші афіші”.

Михайло Захаревич

Головний режисер театру Дмитро Богомазов розповів про прем’єри, які глядачі побачать впродовж 100-го сезону.

“В театрі буде вісім прем’єр. Чотири – на Основній, чотири — на Камерній сцені. “Поминальна молитва” – це перша прем’єра. Дуже знакова вистава для нашого театру, що починає цей святковий рік. У грудні Давид Петросян з Петром Богомазовим будуть робити “Снігову королеву” для дітей. У березні – “Украдене щастя”, яке свого часу ставив Сергій Данченко. Але повторюватися ми не будемо, робитимемо сучасну виставу. Ми запросили керівника Угорського Національного театру Аттілу Віднянського ставити “Сірано де Бержерака” Ростана, це буде остання прем’єра сезону, – зазначив Богомазов. – Щодо Камерної сцени, то на ній Андрій Приходько представить 18 жовтня прем’єру “Лунаса” за п’єсою Брайана Фріла “Танці на Луназу”. Відомий швейцарський хореограф та режисер Томас Меттлер працюватиме над виставою “Стіна” за п’єсою, яка ще в роботі, – її прем’єра 17 грудня. У квітні відбудеться прем’єра “Крум” за п’єсою Ханоха Левіна в постановці Давіда Петросяна. У червні – “Трамвай “Бажання”” за п’єсою Теннессі Вільямса, яку на запрошення театру поставить одеський режисер Іван Уривський”.

Дмитро Богомазов

Богомазов додав, що на наступний рік також запрошено до поставки “Ревізора” Миколи Гоголя одного з найкращих режисерів Європи Оскараса Коршуноваса. А великий творчий вечір до 100-річчя театру планується на травень.

“У нас починається цілий рік свят. Нам треба поставити гарні вистави, поїхати кілька разів за кордон, щоб нас побачили. Треба взяти участь у фестивалях, як за кордоном, так і в Україні. Ми вже маємо запрошення на 15 фестивалів в наступному році, з них 2 зарубіжних, але їх буде більше. Зокрема, планується участь у Клайпедському театральному фестивалі. До нас приїдуть ставити вистави відомі європейські режисери. Буде багато творчих експериментів. Ми багато їздимо і будемо їздити на Схід”, – розповів Михайло Захаревич.

Театр Франка

Він також додав, що франківці ініціюють проведення на державному рівні наприкінці травня Міжнародного фестивалю національних театрів Європи.

“Ми хочемо, щоб 10 кращих театрів на нашій сцені в межах святкування нашого 100-ліття показали свої кращі вистави. Це буде величезний подарунок нам від Європи”, – підкреслив керівник театру.

Театр Франка

На урочистий збір трупи, присвячений 100-річчю Театру Франка, було запрошено чимало гостей та журналістів. На сцені показали ретроспективний ряд фото усіх акторів та відео з історії театру, вшанували пам’ять митців, що пішли в інший світ, делегували молодь покласти квіти на місця їх поховання. Таким чином, Михайло Захаревич здійснив екскурс в історію Театру Франка, висвітливши найцікавіші і найзнаковіші її сторінки.

© Фото Германа Богапова