Традиційна японська лялька – у Національному музеї «Чорнобиль»

Читайте також

В усьому винні бджоли!

Цьогоріч в Україні можуть виникнути проблеми із врожаєм фруктів. Він може бути вкрай обмеженим, попри те, що зараз рясно квітнуть сади. Проте садівники масово скаржаться, що на квітах немає бджіл. А отже, вони залишаться не запиленими.

Долар подорожчав на чорному ринку

Курс долара плавно наближається до позначки 40 гривень. За добу американська валюта піднялася ще на два десятка копійок.

Приїхав, пограбував, сів (на 7,5 років)

У Києві засуджено іноземця за пограбування перехожого. Зловмисник вихопив з рук киянина мобільний телефон та намагався втекти, однак його майже одразу затримали поліцейські. За скоєне чоловік сім років та шість місяців проведе за ґратами.

Українцям платитимуть за купівлю вітчизняних товарів

Мінекономіки підписало з Mastercard Меморандум про співпрацю – у рамках реалізації політики "Зроблено в Україні". Українцям платитимуть за купівлю вітчизняних товарів та оплату послуг.

Майже 39 тисяч ноутбуків від UNICEF для українських школярів

UNICEF передав українським школярам майже 39 тисяч ноутбуків. Про це повідомив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров

Поділитися

11 березня у рамках Року Японії в Україні в Національному музеї «Чорнобиль» відкрилася міжнародна виставка традиційної японської ляльки «Окіаґарі кобоші для Фукушіми: солідарність від України».

Окіаґарі кобоші (дослівно «маленький монах, що встає») – витвір народного мистецтва, талісман-оберіг, який вже понад 400 років символізує стійкість та незламність для мешканців регіону Айдзу префектури Фукушіма. Проект «Окіаґарі-кобоші» – це ідея японського дизайнера Кензо Такада, який живе та творить у Франції. Відомі французькі митці з побажанням якнайшвидшого відновлення Японії від стихійного лиха та японські митці з молитвою за швидку відбудову рідної країни наносять символічні малюнки на білу основу іграшки Окіаґарі кобоші, створену місцевими майстрами регіону Айдзу. Під час створення ляльок використовується папір, отриманий методом переробки журавликів орігамі, які тисячами надсилають у Меморіальний парк миру м. Хірошіма.

Окіаґарі-кобоші для Фукушіми

Проект «Окіаґарі Кобоші» ініційований на підтримку постраждалих під час Великого східнояпонського землетрусу та аварії на АЕС «Фукушіма-1» 11 березня 2011 року.

«Українці, як ніхто інший, відчувають біль і страждання японського народу, який потерпає після аварії на «Фукушима-1». Українці мають велику солідарність з японським народом. Пам’ятаємо, що 31 рік тому Японія першою відгукнулася на біль після аварії на Чорнобильській АЕС. За час, що сплинув, українці зробили великий крок, щоб розказати усьому світу, як можна подолати таку неймовірну трагедію», – зауважила директор Департаменту культури КМДА Діана Попова, яка від імені міського голови Віталія Кличка долучилася до проекту Окіаґарі-кобоші.

У рамках заходу було представлено близько 200 японських ляльок – «окіаґарі кобоші», символ стійкості та незламності, розмальованих як всесвітньо відомими японськими, французькими, італійськими, іспанськими митцями, такими як Жан-Поль Готьє, Жан Рено, Домінік Буше та іншими. До заходу долучилися і українці, серед яких ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, евакуйовані із «зони відчуження», діти-чорнобильці, відомі митці, спортсмени, громадські діячі.

На церемонії відкриття виступили всесвітньо відомий ізраїльський скрипаль Іврі Гітліс та аргентинська оперна співачка Наталі Лемерсиєр (сопрано), а також молоді українські таланти – колектив «Two Violins» та дитячий вокальний ансамбль «Київські соловейки».

У рамках виставки експонували роботи проекту Kids Guernica, створені дітьми міста Хірошіма з надією на мир у світі. Kids Guernica Project – проект, названий на честь всесвітньо відомої картини Пабло Пікассо – «Герніка (Guernica)», яка була написана на замовлення уряду Іспанської Республіки для павільйону на Всесвітній виставці в Парижі. Kids’ Guernica Project був створений як дитячий мистецький проект, спрямований на вираження бажання миру в усьому світі. В його рамках діти створюють мурали на банерній тканині (для зручності їх переміщення) розміром оригінальної роботи Пабло Пікасо. У проекті вже взяли участь діти понад 40 країн світу і створили близько 160 робіт проти війни та насилля.

Виставка «Окіаґарі кобоші для Фукушіми: солідарність від України» відбулася за підтримки Посольства Японії в Україні, Київської міської державної адміністрації та Українсько-Японського центру КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Виставка триватиме до 1 вересня 2017 року у Національному музеї «Чорнобиль» (провулок Хорива, 1).