У Києві контролюватимуть законність будівництва за корейським досвідом

Читайте також

Фільм «Я і Фелікс» вже зібрав у прокаті 1,2 мільйона

Після першого тижня прокату стрічки «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик було зібрано 1 296 295 мільйонів гривень.

“Київ Цифровий” буде сповіщати про блекаути за пів години “до”

У ДТЕК попередили, що у Києві можуть застосувати графіки обмеження електричної потужності.

Графік роботи київського метро на 2024

Київський метрополітен працює із 6:00 ранку до 23:00 ночі. Найраніший поїзд стартує о 5:30 ранку на синій гілці метрополітену. В режимі укриття підземні станції працюють цілодобово.

Негайно зарядіть свої гаджети!

СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ 🔹 В енергосистемі зберігається дефіцит 🔹 Від ранку залучена аварійна допомога з Європи 🔹 Сьогодні з 18:00 до 22:00 для бізнесу та промисловості можливі обмеження споживання 🔹 Споживайте електроенергію ощадливо

Киянам пропонують відірвати дупу від дивана

Цієї суботи, 20 квітня, у всіх районах міста відбудеться загальноміська толока. У кожному районі будуть локації, до прибирання яких зможе долучитись кожен охочий.

Поділитися

У Києві планують контролювати законність будівництва за прикладом Республіки Корея. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

«В Україні існує своя система моніторингу незаконних будівництв, але вона занадто проста в порівнянні з аналогом корейських колег. Система Clean Construction System нас дуже зацікавила, ми хочемо ретельніше її вивчити і зрозуміти, як адаптувати під українське законодавство, містобудівні норми та правила», – зазначив перший заступник голови КМДА.

Clean Construction System складається з чотирьох компонентів: системи для управління будівельними проектами (One-PMIS), системи інформування про будівництво для розкриття інформації про проекти будівництва (Allimi), системи управління платіжками підрядникам для здійснення автоматичних платежів (sPMS) і системи електронного управління людськими ресурсами для управління співробітниками та оплати їхньої праці (EHRM). Це платформа для спілкування забудовників, органів влади та уповноважених служб, що видають дозволи на будівництво об’єкта, а також громадськості.

За словами Геннадія Пліса, як тільки забудовник у Кореї приймає рішення про зведення об’єкта вартістю дорожче 18 тисяч доларів, він зобов’язаний скористатися Clean Construction System. Забудовнику необхідно внести в систему дані за всіма параметрах проекту та отримати дозволи на будівництво від усіх уповноважених служб. При цьому система спрощує отримання дозвільних документів, оскільки ці процедури проводяться в онлайн-режимі. Доступ до інформації є у всіх громадян. Окрім того, містяни можуть спостерігати за ходом будівництва онлайн, оскільки навпроти кожного будмайданчика встановлені веб-камери.

За словами першого заступника голови КМДА, ще 30-40 років тому в Республіці Корея гостро стояла проблема незаконного будівництва. Корупція та відсутність необхідного технічного обслуговування спричинили руйнування неякісно збудованих будинків, катастрофи та людські жертви. Для вирішення цієї проблеми й була впроваджена система контролю Clean Construction System, підкреслив Геннадій Пліс.