У Києві масово публікують фейкові оголошення про оренду неіснуючого житла

Читайте також

Відключення світла в Україні 21 вересня

У суботу, 21 вересня, відключень світла в Україні не передбачається. Про це повідомляє "Укренерго".

Коли в Україні піднімуть прожитковий мінімум

У 2025 році мінімальна зарплата і прожитковий мінімум залишаться на рівні 2024 року.

Кавунові вікенди в КиївЗоо

У КиївЗоо триває сезон соковитих кавунових вікендів. За вересень мешканці столичного зоопарку з’їдають до 1 тонни соковитих кавунчиків.

В Україні створили Інститут житла

В Україні створили Інститут житла - аналітичний центр, який буде допомагати розробляти ефективне житлове законодавство

Кличко відповів на петицію про повернення скульптури «Дівчинка на подушках» на Пейзажну алею

Питання відновлення скульптури Костянтина Скритуцького "Дівчинка на подушках" та повернення її на Пейзажну алею не належить до компетенції Київради чи КМДА.

Поділитися

Вартість оренди житла, попри війну, зростає у багатьох містах. На сьогодні Київ – не найдорожче місто за вартістю оренди. Однак у столиці винайняти квартиру найважче, тому що майже половина усіх оголошень про оренду – фейкові.

Такою інформацією поділилась президентка Асоціації фахівців з нерухомості України Олена Гайдамаха.

Сьогодні в Україні є три найдорожчих міста за вартістю оренди житла: Ужгород, Львів і Київ. Причому місця розташувалися саме у такій послідовності. Пальму першості за вартістю винайму житла нині посідає Ужгород. Там вартість оренди однокімнатної квартири становить у середньому 200 доларів США.

Щоправда, є квартири нового планування, які коштують набагато дорожче. Житла для винайму тут вистачає. Адже нині Ужгород посідає перше місце в Україні за темпами житлового будівництва. У цьому місті дуже багато новобудов.

Експертка пояснила, навіщо рієлтори публікують фейкові оголошення. Зазвичай у таких оголошення вказана трішки нижча ціна і трішки кращі умови, ніж є насправді. У такий спосіб рієлтори приваблюють потенційних клієнтів.

“40% і більше оголошень, які розміщені на різноманітних порталах, — фейкові. Це неіснуючі обʼєкти, по яких працює ріелторський ринок. Для того, щоб упіймати клієнта, щоб він зателефонував і йому сказали „вибачте, цієї квартири немає, але є трішки більша або трішки дорожча, в іншому районі“, — роз’яснила рієлторську кухню фахівчиня.