У Києві на первичці (житло від забудовника) середня вартість квадрата квартири становить 51,2 тис. грн. ($1240). Ще у січні ціна була на рівні 49,2 тис. грн ($1250). При цьому середня вартість квартири на вторинному ринку (однокімнатна) знизилася з січня по серпень з $63 тис. до $60 тис.
Насправді ціна залежить від багатьох факторів: розташування, класу ЖК, навіть від поверху та краєвиду з вікна квартири. У ЖК економкласу середня вартість квадрату складає 40,6 тис. грн ($980), комфорт – 43 тис. грн ($1040), бізнес – 72,1 тис. ($1760), а преміум – 110,5 тис. грн ($2670).
Економклас – це панельний будинок з невеликим квартирами, без охорони тощо. Панельний будинок може відноситись лише до економкласу. Далі клас будинку залежить і від інфраструктури на території ЖК, і від планування квартир, і від паркінгу, відеоспостереження, вхідної групи тощо.
“Насправді більше новобудов – це саме комфорт-клас”, – розповідає київський рієлтор Максим Б. “Я продавав об’єкт у ЖК економкласу за Києвом, недалеко від Теремків. Це наче щойно збудована хрущовка”, – додає він. До речі, згідно з даними ЛУН, на вторинці вартість квадрату в панельці чи хрущовці – $1100. А в новобудові – $1800. Найдорожчі – дореволюційні будинки (вартість квадрату сягає $2200). Зазвичай це історичні будинки в центрі.
За житло в новобудові доведеться заплатити більше. Однак якщо старий житловий фонд втрачає свою цінність, то новобудова найчастіше після введення будинку в експлуатацію тільки дорожчає. “У хрущовках купують зараз здебільшого покоління бумерів, яке все життя прожило в таких самих квартирах і не планує щось змінювати. Я, наприклад, три дні тому продав хрущовку пенсіонерам-переселенцям. У них були накопичення і діти допомогли. Обирали щось дуже доступне, щоб не вище третього поверху”, – каже рієлтор Максим.