У Києві відбулася конференція з розвитку інноваційних міст

Опубліковано: 24/04/2019 23:41
Автор: Alex
Рубрика: Новини, Статті

24 квітня у Києві відбулася конференція «Smart Ukraine: цифрові технології для розвитку міст». Подія стала першою у серії заходів, присвячених популяризації впровадження елементів е-демократії в українських містах.

Мета конференції — активізувати українські команди у розбудові електронної демократії та надихнути їх на створення та запуск інноваційних сервісів та онлайн інструментів. Завдяки обміну досвідом, підтримці експертів та презентаціям успішних кейсів ініціативні учасники з усієї України зможуть втілити власні інноваційні ідеї, які стануть стартовою платформою для розв’язання проблем громад. Організатор заходу — міська ініціатива Kyiv Smart City у партнерстві з представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні за підтримки Київської міської державної адміністрації, Асоціації міст України та Центру розвитку інновацій.

Захід об’єднав близько 200 учасників зі всієї країни для обговорення перспектив упровадження цифрових послуг та інструментів електронної демократії в українських містах. Конференція виявила переваги децентралізації та впровадження онлайн послуг на місцевому рівні шляхом обміну навичками та залученням міжнародного досвіду. Також були порушені питання побудови мережі розумних міст для перетворення України на інноваційну та технологічну країну. На конференції спікери та учасники обговорювали питання цифрової стратегії майбутнього України в рамках глобальної діґіталізації, а саме досвід міст у впровадженні інноваційних цифрових сервісів та послуг. Також обговорювалися питання концепції Smart City як інструменту впровадження горизонтальної системи управління містом та як діґіталізація впливає на залучення громадськості до розвитку електронної демократії.


Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, прокоментував: «Київ активно використовує інновації для посилення прозорості діяльності влади та спрощення її взаємодії з громадськістю. Наприклад, сервіси «Відкриті дані» та «Майно» роблять інформацію про діяльність та ресурси міста доступною. Також КМДА широко залучає цифрові технології для посилення ролі громадян у житті міста. Так, завдяки онлайн петиціям та Громадському бюджету кожен киянин має прямий інструмент впливу на життя міста та може зробити його більш комфортним та сучасним. І, звичайно ж, смарт-технології допомагають вдосконалити послуги для громадян. Такі буденні речі, як запис до дитячого садка або на прийом до лікаря, для тисяч киян вже давно перейшли в онлайн-площину. Багато з реалізованих столицею проектів впроваджуються в Україні вперше. Усі вони роблять Київ сучасним, безпечним та інноваційним містом. Тому я сподіваюсь, що цей досвід буде корисним учасникам Конференції з інших міст».


Ярослава Бойко, координаторка міської ініціативи Kyiv Smart City, повідомила: «Концепція розвитку Kyiv Smart City 2020 була розроблена, аби перетворити Київ на технологічно розвинений, соціально відповідальний та комфортний для життя мегаполіс. Сьогодні розумні міські рішення створюють нові можливості для підвищення цінності міста, водночас інтеграція технологій покращує ринкові можливості для бізнесу та поліпшує рівень життя громадян. Концепція визначає основні шляхи для подальшого інфраструктурного, технологічного та соціального розвитку міста й новий вектор трансформації міського простору, де одним із пріоритетних напрямків є розвиток електронної демократії. Мені дуже подобається швидкий темп та вектор, який обрав Київ. Столиця все більше перетворюється на одну з найбільш інноваційних, прогресивних, технологічно розвинених країн Східної Європи».

Олена Давліканова, координаторка проектів представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, пояснила: «Сьогодні впровадження електронної демократії в цифровій інфраструктурі столиці може справді покращити міське життя. Децентралізовані технологічні системи є одним із головних інноваційних трендів сучасності, які покращують міські процеси, що відбуваються всередині держави та на рівні міського управління. Ми раді співпрацювати з Києвом у рамках інноваційних проектів, що удосконалюють міську інфраструктуру вже зараз».

Діна Серебрянська, експертка з місцевого економічного розвитку, АМУ зазначила:  «Україна рухається в напрямку повної діджиталізації. Органи місцевого самоврядування активно впроваджують електронні послуги, застосовують електронні реєстри і бази даних. Асоціація міст України підтримує цей рух. Ми збираємо і поширюємо кращі практики «розумних» міст, прагнемо спільними зусиллями створити механізми використання сучасних інструментів е-демократії у невеликих територіальних  громадах, адже цифрові технології є запорукою ефективного та відкритого управління. АМУ відкрита до співпраці з усіма, хто працює в сфері цифрового перетворення українських громад».

Сергій Лобойко, голова Центру розвитку інновацій, співкоординатор проекту «Громадський бюджет Києва», експерт групи «Електронна демократія» РПР, прокоментував: «Запит на розвиток демократії участі, у тому числі інструментами е-демократії, з’явився ще під час Майдану. З 2015-го року ми почали розвивати інструменти, які мають легітимний вплив: е-петиції та е-звернення, відкриті дані, громадський бюджет, е-голосування, консультації тощо. Уже є чимало ІТ-інструментів електронної демократії, а кількість користувачів перевищує 2 млн. За допомогою цих інструментів можна розвивати участь громадян у діалозі та співпраці з владою та між собою, змінювати свої міста на краще, приймати ефективні рішення, захищати громадянські права, адвокатувати народний порядок денний та необхідні реформи».

Конференція Smart Ukraine відкриє серію заходів, присвячених формуванню електронної демократії в українських містах. Ініціативні команди працюватимуть над втіленням власних проектів. Найкращі з них будуть представлені на Kyiv Smart City Forum 2019, який відбудеться 1 жовтня. Команда, яка досягне особливого прогресу у діджиталізації свого міста, отримає поїздку у Німеччину, аби ще глибше познайомитися з міжнародним досвідом розвитку інновацій та технологій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне