У Києві відкрилася виставка «скіфського золота»

Читайте також

У Києві “космічні” ціни на таксі

У Києві ціни на таксі продовжують зростати, однак реальний дохід водіїв знизився за час війни. Це зумовлено не лише мобілізацією, яка скоротила кількість таксистів.

У Києві представники різних конфесій молилися за мир в Україні

На Софійській площі столиці України зібралися представники різних релігійних громад та міжнародних організацій для спільної молитви за справедливий мир в Україні. Захід став символом єдності і підтримки у важкі часи російської агресії.

Київ б”є температурні рекорди п’ятий день поспіль

У понеділок 15 липня в Києві максимальна температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень для цієї дати і склала 34,2 градусів тепла. Попередній рекордний показник 1883 року перевищено на 0,5 градусів.

Загальний борг киян за комуналку

Загальний борг киян за спожиті послуги гарячого водопостачання та опалення становить понад 6,2 млрд грн, а за послуги постачання холодної води та водовідведення — близько 1,2 млрд грн.

У Києві можуть давати по 4 години електроенергії на добу – Київрада

Кияни можуть за оптимістичного сценарію отримувати по 8 годин електричної енергії на добу з розподілом по 4 години вдень та стільки ж вночі.

Поділитися

У скарбниці Національного музею історії України відкрилася виставка «Скарби Криму. Повернення». Вона репрезентує артефакти, відомі як «скіфське золото», за які Україна вела суперечку в міжнародних судах протягом 9 років.

 

Артефакти з колекції, відомої як «скіфське золото», опинилися за кордоном у 2013 році — спочатку на виставці в Бонні, а згодом в Амстердамі в Музеї Алларда Пірсона. Їх демонстрували в експозиції під назвою «Крим: золото і таємниці Чорного моря».

Колекція складалася з предметів п’яти закладів: Національного музею історії України у Києві та чотирьох кримських (Центрального музею Тавриди, Керченського історико-культурного заповідника, Національного заповідника «Херсонес Таврійський» та Бахчисарайського історико-культурного заповідника).

Коли виставка закінчилася, на батьківщину повернули лише 19 артефактів із колекції київського музею; на кримське зібрання — 565 предметів зі страховою вартістю 1,5 млн євро — претендувала Росія, яка на той час вже анексувала півострів.

Після судових процесів, які Україна послідовно виграла у всіх інстанціях, артефакти доставили до України наприкінці листопада та передали на тимчасове збереження Національному музею історії України. Його фахівці обстежили речі: йдеться про давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські та готські артефакти, датовані від V ст. до н.е. до VI ст. нашої ери, знайдені упродовж ХІХ–ХХІ ст. під час археологічних досліджень Криму.

У скарбниці демонструють усі 565 предметів із кримських зібрань. На відкритті виставки була перша леді України Олена Зеленська, в.о. міністра культури України Ростислав Карандаєв, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та інші державні та культурні діячі, а також посли іноземних держав.

Експозиція у скарбниці стане постійною і триватиме до деокупації Криму. Після деокупації колекцію планують повернути музеям півострова. Виставка працюватиме щодня з 10:00 до 18:00. Відкриття для відвідувачів — із 5 липня.