В Києві вже є електронезалежна багатоповерхівка

Читайте також

У Києві “космічні” ціни на таксі

У Києві ціни на таксі продовжують зростати, однак реальний дохід водіїв знизився за час війни. Це зумовлено не лише мобілізацією, яка скоротила кількість таксистів.

У Києві представники різних конфесій молилися за мир в Україні

На Софійській площі столиці України зібралися представники різних релігійних громад та міжнародних організацій для спільної молитви за справедливий мир в Україні. Захід став символом єдності і підтримки у важкі часи російської агресії.

Київ б”є температурні рекорди п’ятий день поспіль

У понеділок 15 липня в Києві максимальна температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень для цієї дати і склала 34,2 градусів тепла. Попередній рекордний показник 1883 року перевищено на 0,5 градусів.

Загальний борг киян за комуналку

Загальний борг киян за спожиті послуги гарячого водопостачання та опалення становить понад 6,2 млрд грн, а за послуги постачання холодної води та водовідведення — близько 1,2 млрд грн.

У Києві можуть давати по 4 години електроенергії на добу – Київрада

Кияни можуть за оптимістичного сценарію отримувати по 8 годин електричної енергії на добу з розподілом по 4 години вдень та стільки ж вночі.

Поділитися

Мер Києва Віталій Кличко перевірив житловий багатоповерховий будинок у Голосіївському районі столиці, в якому мешканці, спільно з містом, здійснили комплекс енергоефективних заходів. Зокрема, встановили сонячні панелі та інвертори, які є дублюючим джерелом електроенергії в ситуаціях можливого вимкнення електроенергії.

«Сьогодні в умовах гострого енергодефіциту в Україні Київ застосовує всі можливі механізми для підвищення енергоефективності на всіх рівнях. І задля зменшення споживання електроенергії. Особлива увага – до Програми з часткового відшкодування вартості незалежних джерел енергії. За цим механізмом місто компенсує 75% вартості придбаного генератора або іншого обладнання. На початок цього року в будинках ОСББ і ЖБК встановили понад 670 одиниць різного обладнання. А загалом, з іншими будинками, – понад 1 000. Сума відшкодування від міста склала близько 18,6 млн грн. У цьому ж житловому будинку, спільно з містом, мешканці здійснили комплекс енергоефективних заходів. Серед яких – встановлення сонячних панелей та інверторів. Вони є дублюючим джерелом електроенергії. Зокрема, для будинкового обладнання, в ситуаціях можливого вимкнення електроенергії. Це – еталонний приклад, коли окремий будинок створює автономні умови для мешканців, коли ворог намагається паралізувати життя в місті постійними атаками на наші енергетичні об’єкти, критичну інфраструктуру», – підкреслив Віталій Кличко.

Він зазначив, що в цьому будинку виконали низку енергоефективних робіт і в межах міської програми «70/30%», яка працює для будинків ОСББ і ЖБК. За умовами програми, 70% вартості робіт оплачує місто. А 30% інвестують мешканці.

Жителі цього будинку вже 5 разів брали участь у міській програмі співфінансування енергоефективних робіт «70/30%». Тут відремонтували індивідуальний тепловий пункт, встановили енергозберігаючі вікна та двері в місцях загального користування. Утеплили фасад.

Також встановили 3 гібридні інвертори по 10 кВт і 30 кВт батарея. І це обладнання може заряджатись або від мережі, або від сонячних панелей, що встановлені на даху. Від батарей автономно може повністю працювати індивідуальний теплопункт (до 48 годин). А якщо з освітленням місць загального користування (в під’їздах, коридорах, на сходах) і зовнішнім освітленням – на батареях, це все може працювати добу. Із підключеними ліфтами – 12 годин.

Усього в будинку виконали робіт на 8,8 млн грн, із яких 6,6 млн грн відшкодувало місто. Решту зібрали мешканці.

Також мер Києва Віталій Кличко разом із директором Фонду енергоефективності Єгором Фаренюком підписали Меморандум про співпрацю між цією державною установою та Київрадою. Йдеться про розширення для киян можливості отримати допомогу не тільки від міста, а й від держави теж.

«Сподіваємось, об’єднання наших зусиль сприятиме більшій результативності на шляху до енергетичної стійкості міста та країни загалом!» – наголосив Віталій Кличко.