У Києві з будинку на Хрещатику приберуть зірку

Читайте також

Відключення світла 7 грудня

Для побутових споживачів заходи обмеження діятимуть від 09:00 до 20:00.

На Софійській площі Києва запалили вогні на головній ялинці країни

Поруч з ялинкою буде й гарна і теж символічна фотозона – "Крила Фенікса".

“Міс Україна-2024” – киянка Марія Мельниченко

Вперше за три роки конкурс "Міс Україна-2024" провели наживо.

У Києві судитимуть чоловіка, який у підземному переході зґвалтував 23-річну дівчину

За даними поліції, 37-річний киянин зґвалтував дівчину у метро, змусивши її віддати 4 тисячі гривень.

З нагоди Дня Збройних Сил України співачка Охтирчанка та незрячий ветеран-блогер Віталій Верес презентували музичне відео «Мрія моя»

З нагоди Дня Збройних Сил України співачка Охтирчанка та незрячий ветеран-блогер Віталій Верес презентували музичне відео «Мрія моя»

Поділитися

У Києві ухвалили рішення про демонтаж 47 об’єктів радянської та російської імперської спадщини. Серед них – знакова радянська зірка на даху будинку над Хрещатиком. Про це повідомили у КМДА.

“росія використовує елементи, пов’язані з імперською історією, як плацдарм для просування агресивної політики. Важливо, щоб символи, під якими імперія здійснювала геноцид українців, назавжди зникли з наших вулиць”, – заявила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

Згідно з рішенням, 27 об’єктів підлягають повному демонтажу, зокрема:

  • Пам’ятники Олександру Бойченку та Миколі Островському;
  • Постаменти колишнього пам’ятника Леніну;
  • Меморіальний камінь “Комсомольська алея”.

Ще 20 об’єктів потребують часткових змін. Зокрема, на пам’ятнику воїнам-інтернаціоналістам замінять російськомовну цитату Говорухіна на український текст, присвячений загиблим в Афганістані українцям. Також оновлять написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну.

За даними КМДА, з початку деколонізації з публічного простору Києва вже прибрали 117 радянських об’єктів. Ще 87 очікують на демонтаж, з них 12 мають пам’яткоохоронний статус.

Нагадаємо, голова Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Антон Дробович вважає, що Арку Свободи українського народу (раніше – Арка дружби народів) не обов’язково зносити, якщо її перестануть зчитувати як радянський символ.