У «Парковому» відбувся Інвестиційний форум міста Києва, присвячений інноваціям

Опубліковано: 01/12/2018 19:52
Автор: Alex

У Конгресно-виставковому центрі «Парковий» відбувся Інвестиційний форум міста Києва, присвячений темі інновацій. Захід організований Київською міською державною адміністрацією.

Віталій Кличко, Київський міський голова, відкриваючи Форум зазначив, що понад 60% закордонних інвестицій в Україну приходять саме у столицю. У Києві працює найбільше спеціалістів у промисловості, інформаційних технологіях, торгівлі, нерухомості, фінансах тощо. Київ є одним з лідерів ІТ-галузі серед міст Східної Європи.

У Стратегії розвитку столиці до 2025 року розвиток інноваційних галузей економіки з високою доданою вартістю визначений одним з пріоритетів. «Мова йде про дерегуляцію підприємницької діяльності, прозорі і рівні умови для ведення бізнесу, про захист інвестицій та економічні стимули для залучення роботодавців. Важливою є також кооперація між бізнесом та наукою, – це успішно працює в розвинених країнах світу. Можу без перебільшення заявити, що Київ у своїх напрацюваннях уже може скласти конкуренцію багатьом європейським містам. І Форум, який ми сьогодні проводимо, – це майданчик для київських інновацій. Зібралися представники бізнесу, інвестори, винахідники, щоб презентувати свої ідеї, обговорити втілення інноваційного потенціалу міста, залучення інвестицій у столицю. Ми можемо перетворити Київ на найтехнологічніше місто Європи. І робимо все для цього!» – зазначив Київський міський голова.

Потужний столичний потенціал бачать і європейські партнери. Україна все більше економічно інтегрується з Європейським  Союзом. 42% українського експорту їде до ЄС. Україна стає частиною європейського ринку. «У секторі ІТ Україна можливо навіть найкраща у Європі, і  це запорука успішного економічного розвитку. Але необхідно зробити більше, щоб залучити більше іноземних інвесторів. Для цього потрібні сильні інституції, публічне фінансування і верховенство права. Кожен потенційний інвестор хоче бути певний, що інвестуючи сюди, він матиме повний захист своїх прав власності. Тут ще є над чим попрацювати», – зазначив під час свого виступу Голова представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі.

Марвін Ліао, керуючий партнер 500 Startups San Francisco (США), розповів, що вони інвестують у понад 2100 компаній по всьому світу. Здебільшого – це інвестиції на ранніх стадіях. Першочерговим завданням Києва називає налагодження контактів та обмін досвідом. «Найбільш успішні українські проекти дуже схожі на успішні проекти з інших країн. Українцям інколи бракує бізнес-навичок, вміння красиво презентувати себе та певних комунікаційних навичок. Але це типово для усієї Центрально-Східної Європи», – додав Марвін Ліао.

Маріус Парешчюс, президент ІСТ кластерів Литви, розповів, що грати потрібно у довгу і швидких перемог може і не бути. Києву необхідно, крім іншого, знаходити партнерів у Західній Європі. Варто створювати консорціуми, писати заявки на інноваційні гранти, наприклад, для проектів цивільно-військового користування.

Під час тематичних секцій, які стосувалися розвитку ІТ, інноваційних інституцій, інновацій у фінансових технологіях, інновацій у медицині, спікери обговорили виклики, які стоять перед містом, та зміни, що можуть відбутися у столиці протягом найближчих років. Серед останніх –  відкриття нових потужних R&D центрів, які працюватимуть над розробкою нових інноваційних рішень для різних галузей, можливе створення міського центру інновацій, який фінансуватиметься з міського бюджету.

Додамо, що Інвестиційний форум міста Києва – це щорічна платформа для міської влади та бізнес-спільноти, щоб обговорити спільні проекти та залучення інвестицій. Організатор – Київська міська державна адміністрація.

Інвестиційний форум міста Києва-2018 зібрав більше 500 учасників з бізнесу, інвестиційної спільноти, дипломатів, представників центральних і міських органів влади, міжнародних фінансових установ та засобів масової інформації з ряду країн, серед яких – США, Ізраїль, Польща, Естонія, Литва та інші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне