У «Парковому» відбувся Інвестиційний форум міста Києва, присвячений інноваціям

Читайте також

Міст Патона більше не “втомлений”?

Як запевняють столичні шляховики, оцінюючи стан моста Патона, в них «сьогодні особливих питань до дорожнього покриття там немає. Тільки зараз розпочинається дрібний ямковий ремонт»

ДТЕК Київські електромережі розробила нові графіки погодинних відключень світла

За словами Дениса Бондаря, генерального директора ДТЕК Київські електромережі, наразі в країні спостерігається дефіцит генеруючих потужностей.

Київ пасе задніх

За вартістю оренди житла Київ пасе задніх серед європейських столиць Оренда квартири у Києві досі залишається втричі дешевшою, ніж в Парижі.

Чи буде цей рік кращим за минулий – опитування

Понад чверть українців очікують, що 2024 рік буде більш мирним за попередній. Позитивно на це запитання відповіли 26% опитаних. Натомість 33% респондентів вважають, що цей рік буде неспокійнішим, ще 36% переконані, що він не відрізнятиметься від минулого року.

В усьому винні бджоли!

Цьогоріч в Україні можуть виникнути проблеми із врожаєм фруктів. Він може бути вкрай обмеженим, попри те, що зараз рясно квітнуть сади. Проте садівники масово скаржаться, що на квітах немає бджіл. А отже, вони залишаться не запиленими.

Поділитися

У Конгресно-виставковому центрі «Парковий» відбувся Інвестиційний форум міста Києва, присвячений темі інновацій. Захід організований Київською міською державною адміністрацією.

Віталій Кличко, Київський міський голова, відкриваючи Форум зазначив, що понад 60% закордонних інвестицій в Україну приходять саме у столицю. У Києві працює найбільше спеціалістів у промисловості, інформаційних технологіях, торгівлі, нерухомості, фінансах тощо. Київ є одним з лідерів ІТ-галузі серед міст Східної Європи.

У Стратегії розвитку столиці до 2025 року розвиток інноваційних галузей економіки з високою доданою вартістю визначений одним з пріоритетів. «Мова йде про дерегуляцію підприємницької діяльності, прозорі і рівні умови для ведення бізнесу, про захист інвестицій та економічні стимули для залучення роботодавців. Важливою є також кооперація між бізнесом та наукою, – це успішно працює в розвинених країнах світу. Можу без перебільшення заявити, що Київ у своїх напрацюваннях уже може скласти конкуренцію багатьом європейським містам. І Форум, який ми сьогодні проводимо, – це майданчик для київських інновацій. Зібралися представники бізнесу, інвестори, винахідники, щоб презентувати свої ідеї, обговорити втілення інноваційного потенціалу міста, залучення інвестицій у столицю. Ми можемо перетворити Київ на найтехнологічніше місто Європи. І робимо все для цього!» – зазначив Київський міський голова.

Потужний столичний потенціал бачать і європейські партнери. Україна все більше економічно інтегрується з Європейським  Союзом. 42% українського експорту їде до ЄС. Україна стає частиною європейського ринку. «У секторі ІТ Україна можливо навіть найкраща у Європі, і  це запорука успішного економічного розвитку. Але необхідно зробити більше, щоб залучити більше іноземних інвесторів. Для цього потрібні сильні інституції, публічне фінансування і верховенство права. Кожен потенційний інвестор хоче бути певний, що інвестуючи сюди, він матиме повний захист своїх прав власності. Тут ще є над чим попрацювати», – зазначив під час свого виступу Голова представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі.

Марвін Ліао, керуючий партнер 500 Startups San Francisco (США), розповів, що вони інвестують у понад 2100 компаній по всьому світу. Здебільшого – це інвестиції на ранніх стадіях. Першочерговим завданням Києва називає налагодження контактів та обмін досвідом. «Найбільш успішні українські проекти дуже схожі на успішні проекти з інших країн. Українцям інколи бракує бізнес-навичок, вміння красиво презентувати себе та певних комунікаційних навичок. Але це типово для усієї Центрально-Східної Європи», – додав Марвін Ліао.

Маріус Парешчюс, президент ІСТ кластерів Литви, розповів, що грати потрібно у довгу і швидких перемог може і не бути. Києву необхідно, крім іншого, знаходити партнерів у Західній Європі. Варто створювати консорціуми, писати заявки на інноваційні гранти, наприклад, для проектів цивільно-військового користування.

Під час тематичних секцій, які стосувалися розвитку ІТ, інноваційних інституцій, інновацій у фінансових технологіях, інновацій у медицині, спікери обговорили виклики, які стоять перед містом, та зміни, що можуть відбутися у столиці протягом найближчих років. Серед останніх –  відкриття нових потужних R&D центрів, які працюватимуть над розробкою нових інноваційних рішень для різних галузей, можливе створення міського центру інновацій, який фінансуватиметься з міського бюджету.

Додамо, що Інвестиційний форум міста Києва – це щорічна платформа для міської влади та бізнес-спільноти, щоб обговорити спільні проекти та залучення інвестицій. Організатор – Київська міська державна адміністрація.

Інвестиційний форум міста Києва-2018 зібрав більше 500 учасників з бізнесу, інвестиційної спільноти, дипломатів, представників центральних і міських органів влади, міжнародних фінансових установ та засобів масової інформації з ряду країн, серед яких – США, Ізраїль, Польща, Естонія, Литва та інші.