У Києві не стало символу дев’яностих

Читайте також

Метро на Троєщину відкладають

Голова Деснянської райдержадміністрації в місті Києві Максим Бахматов заявив, що наразі будівництво метро на Троєщину не входить до числа пріоритетів через високу вартість проєкту та війну.

ARKHA представили відеороботу “Mamoritai”

Український рок-гурт ARKHA презентував нову пісню “Mamoritai”, супроводжену атмосферним відео, яке поглиблює сенси композиції.

На Global Wellness Day навчатимуть тілесного та психічного самовідновлення

У тривожні часи всім нам потрібне глибоке відновлення тіла й душі.

КиївПрайд анонсував Марш Рівності у столиці

Українська громадська організація КиївПрайд анонсувала Марш Рівності, який пройде у суботу 14 червня, у Києві.

За $12 000 до ЄС

Поліцейські викрили канал незаконного переправлення чоловіків з України до країн Європейського Союзу.

Поділитися

У Києві не стало символу дев’яностих: знесли останні контейнери ринку біля Центрального вокзалу

Гуртовий ринок, що працював тут ще нещодавно, починав свою роботу ще на початку 1990-х, як точки стихійної торгівлі сільгосппродуктами й побутовою хімією.

Центральний вокзал залізниця ринок Київблагоустрій
У Києві вивезли контейнери, з яких складався колишній гуртовий ринок поряд з Центральним залізничним вокзалом. Фото: КП “Київблагоустрій”

У Києві знесли один з найяскравіших символів 90-х років – колишній гуртовий ринок біля ст.м. “Вокзальна”. Він вже давно був занедбаним, а задіяні у роботі були далеко не всі контейнери-кіоски – деякі відверто стояли й тихо зогнивали у середмісті. Ба більше, комунальники з КП “Київблагоустрій” робили вже декілька “підходів до штанги”, але кожного разу щось заважало знести геть усі МАФи. Цього разу, кажуть, демонтували усе, що псувало вигляд поважним пасажирам потягів – на площі у 4 тисячі “квадратів”.

Про завершення демонтажних робіт – чи не найбільших за історію КП “Київблагоустрій” – повідомляють комунальники на своїй сторінці у Facebook. Кажуть: працювати довелося понад півроку, за цей час знесли й вивезли з локації майже 150 тимчасових споруд контейнерного типу. Загальна ж площа ринку становила приблизно 4 тис кв.м.

“Колишній гуртовий ринок тривалий час перебував у занедбаному стані, формуючи довкола себе атмосферу безладу. Розміщені в кілька ярусів контейнери та сміття поміж ними впродовж років формували негативний імідж столиці, особливо з огляду на розташування поруч із головним вокзалом України”, – зауважили у КП “Київблагоустрій”.

Зауважимо, що стихійний ринок тут сформувався ще напочатку 1990-х років (а можливо, був і ще раніше). Саме тоді на “нічийну” територію, обмежену залізничними коліями з одного боку й захаращеним потічком Либеді – з іншого, привезли морські та залізничні контейнери і встановили один на одний. Сам ринок, власне, працював донедавна – тут пропонували покупцям дуже недорогі, зважаючи на локацію, господарські товари, і навіть деякі продукти харчування: продавали, зокрема, сухофрукти й чаї.

Ринок мав неохайний зовнішній вигляд, проте тут було дешево - і була навіть своя фауна
Ринок мав неохайний зовнішній вигляд, проте тут було дешево – і була навіть своя фауна

Демонтувати стихійний ринок тут міська влада намагалася у декілька прийомів. Чутки про те, що кіоски, МАФи й контейнери почнуть вивозити, ходили ще за часів мерства Леоніда Черновецького – тоді комунальники дійсно вивезли декілька споруд, але дуже швидко “атаку” на торговців припинили. Востаннє за ринок бралися у лютому 2019 року – тоді посадовці з “Київблагоустрою” навіть звітували про успішні роботи, але більша частина ринку знову встояла.

Зрештою, роботи з демонтажу ринку почалися “по новій” у серпні-вересні 2024-го. Тривали вони понад півроку, і клаптик землі, де був ринок, звільнили – відповідне оголошення, до речі, з’явилося й у Google (на запит “гуртовий ринок Вокзальна” пошуковик показує прапорець “зачинений назавжди”). Втім, дехто з колишніх покупців вже ностальгує за символом 90-х, що пішов у небуття. Так, під дописом КП “Київблагоустрій” киянка Вікторія Ручко зауважила, що її друзі й знайомі ходили на ринок, аби купувати посуд, серветки чи й продукти.

“Звісно, хто думає про людей? Більшість населення ходила на цей ринок не лише перед потягом, а й “додому”. Нащо такий ринок – краще на цьому місці збудувати паркінг, і “косити бабло”, – обурюється містянка.

Залізничні контейнери, у яких розташовувалися торговельні місця, простояли тут 20-30 років. Фото: КП "Київблагоустрій"
Залізничні контейнери, у яких розташовувалися торговельні місця, простояли тут 20-30 років. Фото: КП “Київблагоустрій”

Втім, такі уламки історії приречені – навіть дивно, що ринок біля Центрального вокзалу дотягнув аж до 2025-го. Самі ж комунальники хваляться: локація, кажуть, була однією з “найвизначніших” за всю історію діяльності КП “Київблагоустрій”. Що тепер буде під шляхопроводом, щоправда, не кажуть: можливо, дійсно створять паркомісця, у яких після облаштування велодоріжок вздовж вул. Симона Петлюри виникла велика потреба.