У метро Києва не вистачає робітників

Читайте також

Чотири роки в’язниці за вигадку

Киянина засудили до 4 років в’язниці за вигадану історію про підготовку до підриву Південного мосту

Вибираємо заколисуючий центр для малюка

Пристосування для заколисування немовлят мають масу переваг. Вони прискорюють засинання і покращують сон, заспокоюють і розслаблюють крихітку/

Апеляція підтвердила вирок ґвалтівнику 8-річної дитини

Ювенальні прокурори у Київському апеляційному суді відстояли вирок суду, яким до 15 років позбавлення волі засуджено чоловіка за зґвалтування 8-річної падчерки.

У Києві чоловік застосував газ проти поліції

У Києві в Оболонському районі чоловік застосував сльозогінний газ проти поліцейських.

У Києві урочисто повертатимуть врятованих кажанів у природу

Український центр реабілітації рукокрилих запрошує киян на урочисте повернення врятованих рукокрилих у природу.

Поділитися

Комунальне підприємство «Київський метрополітен» оголосило набір до технічної школи підприємства на курси машиністів і машиністок електропоїзда.

Підготовка розпочнеться 2 вересня і триватиме 26–28 тижнів, приймання документів – до 19 серпня. Під час навчання слухачі отримують стипендію (заробітну плату): орієнтовно 8000–8500 гривень на місяць. Про це йдеться в повідомленні Київської міської державної адміністрації.

Освітня програма складається з двох частин – теоретичної та практичної. Після завершення навчання необхідно успішно пройти кваліфікаційну атестацію. Під час навчання слухачі отримують стипендію (заробітну плату): орієнтовно 8000–8500 гривень на місяць. Під час теоретичного блоку слухачі отримують знання щодо конструкції поїзда та нормативно-технічної частини (інструкції, положення). Практичний блок передбачає відпрацювання, як стажиста разом із професійним машиністом:

поїзної роботи на лінії,
маневрової роботи на станціях лінії та коліях депо,
приймання та постановки рухомого складу.

Вимоги до працівника:

кандидат/кандидатка від 18 років,
відмінне здоров’я, яке перевірять лікарі під час медогляду та позитивний висновок про професійну придатність,
освіта професійно-технічна, неповна вища або вища.

Умови від підприємства:

офіційне працевлаштування,
соціальний пакет,
можливість додаткового навчання,
позмінний графік роботи.

Машиніст електропоїзда має доплати за клас кваліфікації, стаж роботи, шкідливі умови праці, роботу у вечірні, нічні години та святкові дні тощо. Для отримання або підвищення класу кваліфікації необхідно пропрацювати рік без порушень та збоїв, а також підтвердити свою фаховість на іспитах. Після здачі іспитів видається посвідчення на право керування електропоїздом і машиніст/машиністка розпочинає роботу на лінії. Робоча зміна триває 6–8 годин (36 годин на тиждень). Заробітна плата – орієнтовно 28 тисяч гривень.

Через рік машиніст може підвищити свою кваліфікацію та отримати ІІІ клас, відповідно заробітна плата становитиме орієнтовно 33 200 гривень. Усі зацікавлені у вакансії можуть заповнити форму за посиланням. Детальніша інформація за телефонами:

(044) 238-44-70 – управління кадрової роботи;
(044) 238-52-26 – електродепо «Оболонь»;
(044) 238-52-66 – електродепо «Харківське»;
(044) 238-42-26 – електродепо «Дарниця».

У столичний метрополітен йдуть працювати жінки

У КП «Київський метрополітен» йдуть працювати жінки. Зокрема наразі одна жінка навчається на машиніста. Крім того, жінки працевлаштовуються й на інші спеціальності. Про це 7 червня на брифінгу повідомив виконувач обов’язків начальника комунального підприємства Віктор Вигівський, який розповів про кадрову ситуацію та роботу із залучення нових фахівців.

«Наразі в технічній школі триває підготовка майбутніх машиністів, серед слухачів – одна жінка. Ця група завершить навчання та вийде на лінію наприкінці цього року. Водночас найближчим часом ми оголосимо новий набір на курси машиністів. Сподіваємося, що до них долучаться як чоловіки, так і жінки. Загалом на підприємстві працює 41% жінок і 59% – чоловіків», – підкреслив Вигівський.

За його словами, ситуація з браком фахівців у столичному метро пов’язана зокрема зі специфікою професії, вимушеною міграцією та мобілізацією.

«Ми маємо більше ніж 15% вакантних посад на підприємстві. Це вакансії слюсарів, токарів, електриків, машиністів метро», – наголосив Вигівський.

Він зауважив, що метрополітен є вузькопрофільним підприємством і має багато специфічних вакансій, які вимагають не лише відповідної освіти, а й потребують безпосереднього навчання в умовах підприємства. Це стосується машиністів, енергодиспетчерів, слюсарів та поїзних диспетчерів. Загалом період адаптації спеціаліста до умов підприємства займає близько 12 місяців. Вигівський також нагадав, що з цього понеділка поїзди почали курсувати за іншими графіками. Так, інтервали збільшились на одну хвилину в міжпікові години та на 45 секунд у пікові. Разом із тим, за результатами моніторингу пасажиропотоків критичної ситуації немає. Наявна парність поїздів забезпечує перевезення всіх пасажирів і дає змогу заповнювати вагони в допустимих нормах.