У Національній опері «Кармен» Жоржа Бізе

Читайте також

На Виноградарі в Києві висадили платани

Про це повідомили в КП УЗН Подільського району. Комунальники висадили 11 платанів у сквері на проспекті Георгія Гонгадзе.

Воювати будуть “залізяки”

Війна в Україні знаходиться дуже близько до того моменту, коли на полі бою з обох сторін будуть воювати не люди, а машини.

Чи буде звільнено ректора КНУ?

Петиція щодо звільнення ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова набрала 25 тисяч голосів, необхідних для її подальшого розгляду президентом України. Про це стало відомо із сайту Офісу президента.

Хабарники мешкають у Києві

Київ та Київська область увійшли до трійки найбільших хабарників в Україні. Про це повідомляє Опендатабот. Торік тут винесли вироки 325 корупціонерам. Лідером виступає Львівщина, також на пʼятки наступає Одещина.

У Київському СІЗО немає вільних місць

Платні камери підвищеної комфортності в Київському слідчому ізоляторі окупилися дуже швидко. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська. За його словами, ініціатива щодо створення платних камер у СІЗО "прекрасно працює".

Поділитися

27 травня на сцені Національної опери України – одне з найвидатніших музично-сценічних творів ХІХ століття – опера французького композитора Жоржа Бізе “Кармен”. У рамках проекту «Українські оперні зірки у світі» на роль Кармен запрошена солістка Олена Бєлкіна.

Олена Белкіна

Вона давно підкорила серця столичних меломанів, які вже не раз мали нагоду бачити Олену на сцені Національної опери України в операх «Попелюшка» та «Норма».  Цього разу це дебют співачки – вона вперше виконає партію Кармен в однойменній опері. Про свою нову роль Олена розповідає: «Зараз я закохана в Кармен – після того, як заспівала її минулого літа на знаменитому оперному фестивалі у Брегенце, на відкритій плавучій сцені посеред Боденського озера перед  7-а тисячами глядачів. Кармен – це приголомшливий складний цікавий образ, і я щаслива, що брала участь в цій незвичайній постановці, це був мій дебют в цій ролі. Тепер я її співатиму і в інших театрах».

Лібрето до опери написали Г. Мельяк та Л. Галеві за мотивами однойменної новели Проспера Меріме. Прем’єра відбулася 3 березня 1873 року. Опера була прийнята публікою неоднозначно. Французька критика і публіка були дещо шоковані «майданним» сюжетом опери, появою на сцені буденних подій, в яких брали участь низи суспільства. Ж.Бізе до глибини душі був вражений дивним прийомом опери. Він чітко усвідомлював, що створив шедевр і «Кармен» започатковує новий розділ в історії оперного мистецтва. Не доживши до визнання свого шедевру, композитор залишив цей світ 1875 року, коли йому було лише 37.

Одним з перших серед великих сучасників Ж. Бізе музику «Кармен» оцінив П.І.Чайковський. «Опера Бізе, – писав він, – шедевр, одна з тих небагатьох речей, котрим судилося найповніше зобразити музичні прагнення цілої епохи. Років через десять «Кармен» стане найпопулярнішою оперою у світ». І ці слова виявилися пророчими.

Головні партії у постановці Національної опери виконують: Сергій Скочеляс (Хозе, сержант), Ольга Нагорна (Мікаела, наречена Хозе), Геннадій Ващенко (Ескамільо, тореадор), Богдан Тарас (Цуніга, капітан), Михайло Кірішев (Моралес, сержант), Олександр Бойко  (Данкайро, контрабандист), Юрій Аврамчук (Ремендадо, контрабандист), Ольга Матушенко (Мерседес, циганка), Ольга Фомічова (Фраскіта, циганка)

У виставі бере участь  хор хлопчиків муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л. Ревуцького. Хормейстер – Аїда Зайцева, заслужена артистка України.

Постановний склад: диригент-постановник – Володимир Кожухар; режисер-постановник – Микола Кузнєцов; художник-постановник – Андрій Злобін; художник костюмів – Ганна Іпатьєва; хормейстер-постановник – Лев Венедиктов; балетмейстер-постановник – Віктор Яременко; диригент – Алла Кульбаба.