У Національній опері «Травіата» Верді та балет «Дама з камеліями»

Читайте також

На Виноградарі в Києві висадили платани

Про це повідомили в КП УЗН Подільського району. Комунальники висадили 11 платанів у сквері на проспекті Георгія Гонгадзе.

Воювати будуть “залізяки”

Війна в Україні знаходиться дуже близько до того моменту, коли на полі бою з обох сторін будуть воювати не люди, а машини.

Чи буде звільнено ректора КНУ?

Петиція щодо звільнення ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова набрала 25 тисяч голосів, необхідних для її подальшого розгляду президентом України. Про це стало відомо із сайту Офісу президента.

Хабарники мешкають у Києві

Київ та Київська область увійшли до трійки найбільших хабарників в Україні. Про це повідомляє Опендатабот. Торік тут винесли вироки 325 корупціонерам. Лідером виступає Львівщина, також на пʼятки наступає Одещина.

У Київському СІЗО немає вільних місць

Платні камери підвищеної комфортності в Київському слідчому ізоляторі окупилися дуже швидко. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська. За його словами, ініціатива щодо створення платних камер у СІЗО "прекрасно працює".

Поділитися

Поринути в епоху Олександра Дюма і його «Дами з камеліями» можна буде, відвідавши й однойменний балет, і оперу «Травіата».

Травіата

Коли «Травіата» вперше була виконана 6 березня 1853 в Венеції, це був відвертий провал. Опера не сподобалася а ні критикам, а ні публіці. Велика проблема виникла зі співачками: занадто пишною була героїня, що вмирає від сухот, і всі вважали, що це жарт. Іншою проблемою були костюми: опера виконувалася в сучасному одязі, що також було незвично. У більш пізньому виконанні все це було змінено. І ось тоді опера здобула успіх в Італії. Широка публіка полюбила її – і в Європі, і в Америці. Хоча критики вважали, що історія ця «огидна, жахлива й аморальна». Сьогодні ця опера, що стала на сто шістдесят років старшою, одна з найпопулярніших і займає перше місце серед всіх виконуваних у світі опер.

Лібрето до опери написав Франческо П’яве, в основу якого була покладена п’єса Олександра Дюма-сина «Дама з камеліями», заснована, у свою чергу, на напівавтобіографічному романі. Прототипом головної героїні роману була реальна жінка, паризька куртизанка Марі Дюплессі, що жила в першій половині XIX століття, і в яку був закоханий молодший Дюма.

Олександр Дюма-син після знайомства з оперою «Травіата» сказав, що вже через 50 років ніхто не згадав би твір «Дама з камеліями», але завдяки Верді він став безсмертним.

Настя Шевченко Дама з камеліями

Історію про знамениту куртизанку покладено не тільки в основу опери, але й балету «Дама з камеліями». Так 23 червня відомий сюжет буде представлений балетною трупою. Хореографію здійснила художній керівник балетної трупи театру Аніко Рехвіашвілі на музику Л. Бетховена, Й. Брамса, І. Пахельбеля, Г. Форе, Е. Елгара, І. Стравінського. Головну партію виконає Анастасія Шевченко, яка настільки співпереживає своїй героїні, що не може стримати сльози навіть під час танцю.