У ВР назвали проєкт Національний кешбек популістським

Читайте також

У березні продажі пального в Україні зросли на 18% та встановили рекорд

Березень 2026 року став знаковим для українського ринку пального.

Перші хвилини теракту в Києві: поліцейська пояснила, чому не відкрила вогонь

Патрульна Дудіна в суді розповіла про перші хвилини після теракту в Києві.

Штрафи за оренду житла у 2026 році

Навколо ринку оренди нерухомості в Україні знову ширяться чутки про запровадження жорстких санкцій для власників квартир.

У Києві Хвилина мовчання лунатиме через 400 гучномовців

Відсьогодні, 21 квітня, столиця розпочинає повноцінне використання міської системи оповіщення для оголошення загальнонаціональної Хвилини мовчання.

«Об’єкт укриття»: масштабна виставка до 40-річчя Чорнобильської трагедії

У четвер, 23 квітня, у Національному центрі «Український Дім» у Києві розпочне роботу виставковий проєкт «Чорнобиль. Об’єкт укриття»

Поділитися

Національний кешбек, розрекламований урядом і президентом, може не відбутися. Принаймні низка народних депутатів вважає ініціативу популістською і шкідливою, тому Кабмін може не отримати схвалення парламенту. Про це заявив перший заступник голови фінансового комітету ВР Ярослав Железняк.

Тим часом Кабінет Міністрів України уже затвердив порядок “Національного кешбеку”. Відповідно до нього, громадяни отримуватимуть компенсацію 10% вартості куплених ними українських товарів. При цьому, у Кабміні не говорили про те, що для втілення ідеї їм потрібне схвалення парламенту.

Нагадаємо, в Україні за ініціативи Президента Володимира Зеленського запускається програма підтримки громадян від держави «Національний кешбек».

У Мінекономіки повідомили, що, згідно з опитуванням, програми стимулювання споживання українських товарів підтримують 92% українців.

Водночас голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк (фракція «Голос») заявив, що ініціатива уряду про національний кешбек за купівлю українських товарів є популістською, і Верховна Рада її не підтримає, пише «Інтерфакс-Україна».

«Уряд ухвалив експериментальний проєкт про впровадження цього кешбеку за наші гроші… Проблема для уряду полягає в тому, що вони не можуть обійти тут парламент… Ми не дамо провести ці зміни, ми будемо їх збивати, уряд з нами не консультувався», — сказав Железняк.

За його словами, урядова ідея про кешбек не має жодного стосунку до пожвавлення економіки.