Українців змусять заплатити за свої депозити

Читайте також

Відключення світла 7 грудня

Для побутових споживачів заходи обмеження діятимуть від 09:00 до 20:00.

На Софійській площі Києва запалили вогні на головній ялинці країни

Поруч з ялинкою буде й гарна і теж символічна фотозона – "Крила Фенікса".

“Міс Україна-2024” – киянка Марія Мельниченко

Вперше за три роки конкурс "Міс Україна-2024" провели наживо.

У Києві судитимуть чоловіка, який у підземному переході зґвалтував 23-річну дівчину

За даними поліції, 37-річний киянин зґвалтував дівчину у метро, змусивши її віддати 4 тисячі гривень.

З нагоди Дня Збройних Сил України співачка Охтирчанка та незрячий ветеран-блогер Віталій Верес презентували музичне відео «Мрія моя»

З нагоди Дня Збройних Сил України співачка Охтирчанка та незрячий ветеран-блогер Віталій Верес презентували музичне відео «Мрія моя»

Поділитися

В Україні підвищення військового збору з 1,5% до 5% вплине на збори на банківські депозити, що може вплинути на прибутковість депозитів і поведінку споживачів у банківському секторі.

Дохід від депозитів оподатковувався за загальною ставкою 19,5%, яка включає в себе 18% прибуткового податку з фізичних осіб (ПДФО) і 1,5% військового податку, пише Експерт.

З підвищенням загальна податкова ставка зросте до 23%, майже чверті зароблених відсотків. Ця зміна знизить реальну прибутковість банківських депозитів, а передбачувана прибутковість річних депозитів знизиться приблизно до 3-4%.

На думку банківських експертів, таких як Дмитро Замотаєв з банку «Глобус», це підвищення податку може змістити пріоритети вкладників з отримання високого прибутку на просте збереження вартості проти інфляції, особливо з огляду на те, що прогнозується, що інфляція становитиме близько 9,5% у 2025 році.

Довгострокові депозити строком від одного до 2,5 років зі ставками близько 13-15% все ще можуть приносити невеликий чистий прибуток. Однак короткострокові депозити можуть зіткнутися з падінням прибутковості, оскільки очікувані процентні ставки до кінця року знизяться з 10% до приблизно 8,5%.

Така ситуація може спонукати НБУ і комерційні банки вивчити альтернативні стратегії для стимулювання зростання депозитів.